Aktualnie na rynku istnieje zaskakująco dużo zapachów, które zostały stworzone przez celebrytów. Dzięki swojej popularności, próbują oni swoich sił w branży perfumeryjnej. Wiele osób z początku wybierało zapachy od celebrytów, z czystej ciekawości. Obecnie mamy już taki wybór perfum od celebrytów, że możemy wybrać ten, który najbardziej do nas pasuje.

Pierwsze perfumy od celebrytów

Pierwsze wody perfumowane zaprojektowane przez gwiazdy, powstały kilkanaście lat temu. Większość fanów chciała pachnieć dokładnie tak, jak ich idole. Rynek zaczęły zalewać perfumy od piosenkarek, modelek czy aktorek. Takie gwiazdy jak Celine Dion, Britnej Spears czy Beyonce zaczęły wypuszczać na rynek nie tylko perfumy ale i całe linie kosmetyczne sygnowane swoim nazwiskiem. Jedną z pierwszych gwiazd, która rozpoczęła sprzedaż perfum sygnowanych własnym nazwiskiem, była wspomniana już Celine Dion. Pierwsze perfumy piosenkarki ujrzały światło dzienne na początku 2003 roku. Ostatni z zapachów Celine Dion, pod nazwą Signature, pojawił się na rynku w 2011 roku. Pomiędzy rokiem 2003 a 2011 Celine Dion wypuściła na rynek aż 15 zapachów, które były zupełnym hitem rynkowym.

Piosenkarki na czele świata perfum

Wśród najbardziej popularnych perfum, znalazły się kompozycje od najsłynniejszych piosenkarek. Rihanna, Jennifer Lopez czy Britney Spears, od lat tworzą najsłynniejsze kompozycje, które znane są na całym świecie. Zyski Jennifer Lopez ze sprzedaży jej perfum zaczęły przewyższać zyski, które piosenkarka osiąga z muzyki. Dosyć dosadnie prezentuje to skalę, z jaką sprzedawane są perfumy celebrytów. Moda na tworzenie zapachów przez celebrytów wciąż nie przemija. Wręcz przeciwnie, na rynku pojawiają się coraz to bardziej inspirujące kompozycje.

Wyjątkowa kompozycja od Rihanny

Rihanna, znana ze swojej śmiałości, zaprezentowała kompozycję zapachową Reb’l Fleur. To zapach, który podkreśla charakter piosenkarki. Jego szyprowo-owocowy zapach, jest jedą z bardziej intrygujących kompozycji na rynku. Połączenie nut brzoskwini, czerwonej porzeczki, śliwki i kokosa, sprawi, że wiele osób znajdzie w tej kompozycji coś dla siebie. Uzupełnienie zapachu nutami wanilii, paczuli, piżma i ambry sprawia, iż zapach jest wyjątkowo elegancji i trudny do zapomnienia.