Każdy z nas dopasowuje kompozycje zapachowe przede wszystkim do własnego charakteru oraz gustu. Nawet nasz sposób ubierania może mieć wpływ na wybór zapachu. Jednak warto również uwzględnić warunki atmosferyczne w jakich będziemy danego zapachu używali. Pora roku to nie koniecznie oczywista sprawa przy wyborze zapachu ale z pewnością warto się przekonać dlaczego zapach powinien pasować również do aktualnej aury.

Zapach na każdą okazję

W świecie perfum istnieje kilka zasad, które sprawią, że wybrana przez nas kompozycja zapachowa będzie idealnym dopełnieniem naszej stylizacji. W każdej decyzji należy przede wszystkim zachować umiar. Musimy pamiętać na jaką okoliczność się wybieramy, ponieważ zupełnie inny zapach będzie pasował do oficjalnego wyjścia wieczorem a inny na co dzień do pracy. Ta sama zasada dotyczy wspomnianej już aktualnej aury. Nie wszystkie zapachy, które idealnie sprawdzają się w mroźne dni, będą dobrze się prezentowały w upalne dni.

Letnie a zimowe zapachy

Zimą, tak samo jak nasze stylizacje, powinien również zmienić się noszony przez nas zapach. Zima to ten czas, w którym najlepiej pachną zapachy ostrzejsze, cięższe i słodkie. Świąteczna aura przywoływana jest przez zapachy korzenne, cynamon, wanilię czy pieprz. Takie zapachy otaczają nas ciepłem i pomagają w polepszeniu humoru. Zupełnie inną sytuację mamy latem. Potrzebujemy ochłody a zarazem dużej dawki energii. Zapachy muszą być więc lekkie i orzeźwiające. Idealnymi letnimi wyborami są kompozycje cytrusowe, owocowe i kwiatowe. Możemy pokusić się również o delikatne perfumy z nutami ziołowymi. Otaczająca nas w lecie wysoka temperatura sprawi, iż przy użyciu ciężkiego zapachu jego woń może stać się nie do zniesienia. Jeśli już zdecydujemy się na użycie takiej nuty, najlepiej zrobić to z umiarem i z pewnością użyć tej kompozycji mniej niż mieliśmy to w zwyczaju w zimie.

Alkohol w perfumach a kondycja skóry

Warto również zadbać o swoje bezpieczeństwo latem. Nie każdy z nas jest świadomy, że alkohol i inne substancje z których tworzone są perfumy, mogą wejść w reakcję ze słońcem. To może skutkować poważnymi przebarwieniami skóry. Latem należy zwrócić uwagę na zawartość alkoholu w perfumach. Im niższa zawartość alkoholu tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzyjemnych konsekwencji.