Każdego lata wyznaczane są perfumowe trendy na cały sezon. Zapach idealny to połączenie świeżości, orzeźwienia i prostoty. Jakie rozwiązania istnieją na rynku kosmetycznym i czym najlepiej pachnieć latem?

Jakich perfum używać latem?

Oprócz naturalnych zapachów słońca, morskiej bryzy czy górskiego zefiru, warto zaopatrzyć się we flakon wysublimowanych perfum, które towarzyszyć nam będą przez całe lato. Ważne, aby nie przesadzić z ciężkością nut orientalnych i postawić na rześkość.

Piękny zapach letni to przede wszystkim zaklinacz wakacyjnych wspomnień, który wyróżnia się energią, cytrusową mgiełką, czystością i radością. Pozwala cieszyć się każdą chwilą i maksymalnie wykorzystać urok urlopowych podróży. Wyjątkową gamę perfum tworzą zapachy wodne. Inspirowane oceanem, nowoczesne, krystaliczne nuty perfekcyjnie komponują się z letnią opalenizną.

Rodzaje perfum

Szczególną grupę tworzą zapachy cytrusowe. Dostępne w różnych kompozycjach aromatycznych, np. soczysta mandarynka z tropikalną passiflorą lub grapefruit z czarną porzeczką. To doskonały zestaw dla osób aktywnie spędzających wakacyjny czas.

Ponadto kombinacje kwiatowe, które cieszą się największą popularnością i sprawdzają się w każdym sezonie. Często aromatowi konwalii, frezji czy mimozy, towarzyszy nuta kardamonu bądź różowego pieprzu.

Uniwersalnym rozwiązaniem są zapachy drzewne, których znakiem rozpoznawczym jest piżmo. W swojej prostocie i elegancji urzekają zmysłowością, delikatnością oraz wprowadzają w wakacyjny błogostan.

Przy wyborze odpowiednich perfum na lato należy wziąć pod uwagę przede wszystkim osobiste preferencje w zakresie nut zapachowych. Na dalszy plan schodzą okoliczności, w jakich roztaczać będziemy intrygujące aromaty.