Perfumy to jedne z tych produktów, których wszyscy z nas używają niezwykle często. To uzupełnienie każdej stylizacji, sposób na wyróżnienie się z tłumu i dodanie sobie pewności siebie. Na rynku nie brakuje różnych zapachów, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych kompozycji, które podbiją serca kobiet i mężczyzn. Co ciekawe, obecnie można kupić nawet wody zapachowe dla niemowląt – w tak szerokiej ofercie nie mogło zatem zabraknąć flakonów opracowanych z myślą o osobach starszych. W tym artykule przedstawiamy króciutki poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać perfumy dla starszej pani i pana, na które zapachy zwrócić uwagę, a jakich unikać.

Perfumy dla starszej pani

perfumy FM

Wybierając perfumy dla starszej pani, warto wziąć pod uwagę jej preferencje odnośnie do zapachów. Wiele kobiet w podeszłym wieku ma swoje ulubione perfumy, których używa od lat i z jednej strony ułatwia to wybór (możemy po prostu kupić ukochany flakon), ale z drugiej  sprawia, że trudno przekonać obdarowywaną osobę do zmiany nut zapachowych. Dobrym wyborem zawsze będą klasyczne perfumy znanych marek, które pojawiły się wiele lat temu i wciąż mają swoje miłośniczki, które deklarują im dozgonną wierność. Czasem jako prezent sprawdzą się nawet ekstrawaganckie zapachy – wszystko zależy od tego, jaka jest osoba, której chcemy sprawić przyjemność. Kobiety pewne siebie, energiczne, które lubią kusić i intrygować, z pewnością lubią mocne, duszące zakupy (słynie z nich Versace). Bardzo wiele starszych pań lubi świeże, ożywcze kompozycje, np. od Calvina Kleina. Nuty zapachowe, które sprawdzą się w klasycznych perfumach, to wanilia, zapachy orientalne i kwiatowe czy sandałowiec.

Perfumy dla starszego pana

W tej kategorii znajdą się zapachy drzewne, orientalne oraz korzenne. Większość eleganckich panów w starszym wieku od „zawsze” wybiera sprawdzone perfumy. Dziadkowie i ojcowie przeważnie pozostają wierni jednemu zapachowi przez wiele lat. Można więc podjąć bezpieczny wybór i kupić klasyczny zapach, albo postawić na coś nowego – sprawdzą się tu lekkie, ożywcze zapachy delikatnie drażniące powonienie. Marką wód, którą lubią mężczyźni, są flakony od Diora – ponadczasowe, przez wielu będące synonimem męskości. W nutach głowy sztandarowych męskich perfum od tego producenta jest głóg, w nucie serca – charakterystyczne drzewo sandałowe, a w nucie bazy zmysłowy cedr i paczula. To niesamowicie męska i zmysłowa kompozycja. Można też sięgnąć po marki Davidoff oraz Hugo Boss.

Idealny pomysł na prezent

Prezent

Wybór idealnego zapachu nigdy nie jest łatwą i oczywistą sprawą. Każdy z nas jest inny, różnimy się charakterem, gustem, osobistymi preferencjami. Właśnie dlatego zakup perfum na prezent może okazać się trochę problematyczny – w takiej sytuacji warto udać się z osobą, której chcemy zrobić niespodziankę, do drogerii. Przetestowanie zapachów przez taką osobę ma też tę zaletę, że perfumy zmieniają zapach w zależności od tego, kto ich używa (ma to związek z pH skóry). Tak czy inaczej, perfumy to zawsze świetny pomysł na udany podarunek bez okazji lub na konkretną okazję…