Niemalże każda kobieta ma w swojej kosmetyczce eyeliner – nieodzowny kosmetyk codziennych i wieczorowych makijaży. Dzięki niemu możemy uzyskać powabną i elegancką kreską na oku, która podkreśli naszą urodę. Jednak, aby ją wykonać potrzeba wprawy i pewnej ręki. Jakie błędy najczęściej popełniamy podczas rysowania klasycznej, czarnej kreski?

Precyzyjna kreska

Zawsze chcemy wyglądać ładnie, mieć nieskazitelny make up i przykuwającą uwagę stylizacją. Jednak niekiedy brakuje nam czasu na uszykowanie się w sposób taki, jak byśmy chcieli. Szczególnie rano, gdy zaspani spieszymy się na tramwaj czy autobus do pracy. Pośpiech nie jest nigdy dobrym doradcą, a w kwestii wykonania idealnej kreski jest zdecydowanie niepolecany. Eyeliner nie jest kosmetykiem, którym możemy uzyskać zadowalające nas efekty w pięć minut. Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, jego użycie wymaga odpowiedniej precyzji. Bardzo łatwo można rozmazać kreskę na oku, co nie wygląda estetycznie i sprawi, że konieczne będzie zmycie kosmetyku i jego ponowne nałożenie. Jeśli się spieszymy, lepszym rozwiązaniem będzie odpuszczenie sobie wykonania podkreślenia za pomocą eyelinera. Jednak, gdy pomimo wszystko wolimy zaryzykować, nie zapominajmy o bazie na powiekę. Zapobiegnie ona rozmazaniu się tuszu i sprawi, że zostanie on na dłużej na naszym oku.

Ważne błędy

Innym, często popełnianym błędem jest używanie zbyt dużej ilości eyelinera na powiece. Zbyt gruba kreska będzie wyglądać mało estetycznie i niezdrowo. Chyba żadna z pań nie chciałaby przypominać pandy podczas spotkania z przyjaciółmi, randki czy wielkiego wyjścia. Nie należy zatem przesadzać z ilością użytego eyelinera.

Kolejną kwestią, do której często podchodzimy błędnie, jest dobór narzędzi, jakimi wykonujemy makijaż. Eyelinery występują w trzech postaciach – w żelu, w płynie oraz w pisaku. Pierwszy typ jest zdecydowanie niepolecany osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z malowaniem eleganckiej kreski. Użycie eyelinera w żelu wymaga bowiem odpowiedniej precyzji i doświadczenia. Na początek lepszym rozwiązaniem będzie użycie kosmetyku w płynie lub w pisaku.

Kreska na oku nie musi być wyłącznie w kolorze czarnym, chociaż niewątpliwie to najczęściej wybierany wariant. Świetnie sprawdzą się także odcienie zieleni, brązy, fiolety czy granaty.