Powoli za oknami zbliża się okres jesienno-zimowy. To czas w którym powoli zastanawiamy się nad organizacją świąt. Wiele osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia dekoracji w ciągu świąt. Oprócz przygotowań świątecznych dań warto poświęcić chwilę nas sposobem ich podania oraz całej otoczki świątecznego stołu i dekoracji.

Jak udekorować wnętrze?

Część Bożonarodzeniowych dekoracji ma symboliczne znaczenie. Sięgają one głęboko w naszą kulturę. Nie wszyscy pamiętają o tych tradycyjnych dekoracjach. Warto przypomnieć sobie o nich od starszych osób lub z książek. Będą z pewnością oryginalnym dodatkiem do naszej dekoracji. Część wykorzystywanych w trakcie świąt dekoracji zapożyczyliśmy z innych kultur. Taka mieszanka kulturowa często pozytywnie wpływa na odbiór świątecznie udekorowanego wnętrza.

Dodatki


Dla wielu z nas Boże Narodzenie to szczególny czas. Kojarzy się nam z udekorowaną choinką, prezentami i rodzinnym szczęściem. Zasiadamy wokół elegancko zastawionego stołu, na którym stawiamy świąteczne potrawy których przygotowaniem zajmowaliśmy się przez wiele godzin. Bardzo istotnym elementem świątecznym jest wbrew pozorom zapach. Zwłaszcza zapach świeżej choinki nastraja nas pozytywnie. Planując jej dekoracje starajmy się wybrać jeden konkretny styl w którym będzie ona przystrojona. Wybierając jeden lub dwa kolory, dobierając dodatki o zbliżonych tonach kolorystycznych, pozwoli nam uniknąć kiczu i wprowadzi wyjątkową elegancję. Z dekoracją nie wstrzymujmy się wyłącznie do choinki i stołu świątecznego. Dekoracja salonu, kuchni czy przedpokoju jest tak samo ważna jak choinka czy stół.