Chcąc dbać o własne zdrowie, często sięgamy po suplementy diety.  Mamy oczywiście ogromne nadzieje, że w cudowny sposób pozwolą nam uzdrowić cały nasz organizm. Chcemy, aby suplementy zadbały o naszą wagę, o dobre samopoczucie czy o odporności. Niestety, nie zawsze możemy to osiągnąć wyłącznie przez stosowanie suplementów.

Kiedy stosować

Zażywanie suplementów można uznać jako samoleczenie. Niestety, jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy medycznej, takie leczenie nie koniecznie musi nam wyjść na dobre. Często może się okazać, że przyjmowanie suplementów może być dla nas bardzo ryzykowne. Szczególnie jeśli suplementy przyjmują osoby z chorobami przewlekłymi lub przyjmujące inne leki. Pierwszą zasadą przyjmowania suplementów, jest skonsultowanie ich z lekarzem lub farmaceutą. Ich wiedza pomoże w decyzji, czy inne, przyjmowane przez nas leki, nie będą wchodziły w interakcję z suplementami. Wiele osób zmaga się z nadciśnieniem. Przyjmując beta-blokery należy mieć świadomość, iż nie powinniśmy na własną rękę przyjmować suplementów z wapniem i magnezem. Jest wiele innych chorób, zwłaszcza cywilizacyjnych, na które przyjmujemy leki codziennie i które mogą w niebezpieczny sposób reagować na przyjmowane równolegle suplementy.

Różnorodność


Substancje odżywcze dostarczane są do naszego organizmu poprzez pożywienie. Odpowiednia dieta i styl życia sprawie, że poziom witamin i minerałów w organizmie jest prawidłowy. Jednak wszyscy Ci, którzy prowadzą pośpieszny tryb życia, narażeni są na stres, narażeni są również na poważne niedobory zarówno minerałów jak i witamin. To wszystko ma wpływ zarówno na nasz wygląd jak i na nasze zdrowie. Wtedy też najczęściej sięgamy po suplementy diety. Na rynku pojawiają się suplementy na większość naszych problemów. Są one nawet podzielone na suplementy dla osób w różnym wieku, dla kobiet oraz dla mężczyzn.