Zawsze, w każdym zawodzie jest tak, że są osoby, które zarabiają naprawdę wysokie kwoty i takie, które zarabiają niewiele. To może powodować, że będziemy mieli zaburzony obraz zarobków w danym zawodzie, w zależności od tego, na którą z tych osób trafimy. Albo będzie nam się wydawało, że można zarabiać tysiące i gdy nie będziemy tyle zarabiać, to będziemy zawiedzeni, albo odwrotnie, będziemy uważali się za wspaniałych, bo zarabiamy znacznie więcej niż się spodziewaliśmy – nie mając świadomości, że nadal są osoby, które zarabiają jeszcze więcej niż my. Dlatego zawsze przy planowaniu zmiany zawodu i rozpoczęciu nowej ścieżki zawodowej, powinniśmy się zorientować jakie są średnie zarobki, tak abyśmy mieli jak najbardziej optymalne spojrzenie na ten temat.

Spokojnie kilkaset złotych

Jeśli jakaś konsultantka Avon działa od lat, jest zaangażowana w to co robi i zbudowała sobie mocną i liczną sieć klientów, to możemy być pewni, że bez większych problemów, będzie ona w stanie zarobić z każdym katalogiem powyżej 1000 zł. To oznacza, że co 3 tygodnie mniej więcej taka kwota będzie zostawała u niej w kieszeni, a trzeba przyznać, że jest to niemały dodatek do miesięcznych zarobków. Jednak jeśli ktoś dopiero zaczyna taką działalność, jeśli jeszcze nie ma zbudowanej sieci klientów, to może się okazać, że ten zarobek będzie się kształtował w okolicach 100 – 300 zł. Prawda jednak jest taka, że każdy zadowolony klient jest szansą na pozyskanie kolejnego klienta, któremu nas poleci. Dlatego warto się starać dbać o swoich klientów, doceniać ich, od czasu do czasu nagradzać, bo dzięki temu będzie się zwiększała ilość klientów, a co się z tym wiąże, także wielkość sprzedaży i zarobku. Dlatego też, średnia wartość zarobków konsultantek może być liczona w okolicach 400 – 600 zł. Przy odpowiednio zorganizowanej sprzedaży i stworzonej grupie klientek, bez problemów można uzyskać taką kwotę co 3 tygodnie.

W zależności od katalogu

Zastanawiając się nad nawiązaniem współpracy jako konsultant Avon, musimy też wiedzieć, że te zarobki mogą się różnić między sobą w zależności od katalogu. W okresie świątecznym i przy ważnych okazjach, może się okazać, że będziemy składali bardzo duże zamówienia. Po Nowym Roku, gdy każdy dostaje dużo prezentów, ten zarobek może być mniejszy. Nie mniej, nie wolno się poddawać i w każdym katalogu warto wyszukiwać takie oferty, które mogą zainteresować spore grono naszych konsultantek. Wówczas będzie istniała szansa, że chociaż okres poświąteczny nie będzie sprzyjał zamówieniom, to jednak nam uda się uzyskać takie, które pozwoli zarobić 400 zł.

Warto porozmawiać z różnymi osobami na temat zarobków w Avon, bo wówczas łatwiej będzie nam ustalić średnią, którą mamy największe szanse zarobić. Jeśli będziemy mieć mniej, będziemy mieli większą motywację do podejmowania kolejnych działań w celu zwiększenia naszej sprzedaży. Jeśli będziemy zarabiać więcej, będziemy mogli być dumni, że tak dużo udało nam się osiągnąć i będziemy mieli prawo do tego, aby próbować osiągnąć jeszcze więcej, poprzez awansowanie na szczeblach kariery Avon.