Zima to najmniej lubiana pora roku. Aura za oknem nie nastraja pozytywnie, tym bardziej, jeżeli zamiast upragnionego śniegu pojawia się deszcz i wiatr. Dziś mam dla Was zestawienie kilku rewelacyjnych filmów specjalnie na długie wieczory. Zostajemy oczywiście w klimacie zimowym, a moje propozycje to produkcje, które z pewnością warto i trzeba zobaczyć. Przygotujcie się na sporą dawkę dobrego kina, śniegu i adrenaliny.

Cisza (2010r)

Polski film oparty na autentycznych wydarzeniach, które miały miejsce w styczniu 2003 roku. Grupa licealistów wyjeżdża zimą w góry, by zdobyć Rysy. Wyprawa kończy się tragicznie. Osiem osób zostaje porwanych przez schodzącą lawinę, giną uczniowie oraz jeden z opiekunów grupy. Film ukazuje walkę z białym żywiołem, pokazuje też dramat rodziców i opiekunów. Z pewnością warto obejrzeć, choć główny bohater jest wymyślony na potrzeby filmu, produkcja ukazuje prawdziwą wielką tragedię, jaka się wtedy wydarzyła. Film mimo wszystko kończy się pozytywnym przesłaniem.

Czekając na Joe (2003r)

Jest to film dokumentalno-fabularny, w którym akcja przerywana jest komentarzami uczestników wyprawy w Andy Peruwiańskie. Produkcja pokazuje wydarzenia, do których doszło w 1985r, kiedy to dwóch młodych alpinistów pragnie zdobyć ścianę szczytu Siula Grande na wyskości 6344 m n.p.m. Mimo powodzenia i dotarcia na wierzchołek dochodzi do wypadku podczas schodzenia, Joe łamie sobie nogę. Film ukazuje walkę o przetrwanie w ekstremalnych warunkach oraz ludzką siłę. Z pewnością jest to produkcja warta uwagi.

Kraina Lodu (2013r)

To fantastyczna animowana opowieść Disneya przeznaczona nie tylko dla najmłodszych widzów. Anna wyrusza na poszukiwanie swojej starszej siostry Elsy, która sprowadziła zimę na królestwo Arendelle. Po drodze spotyka ją oczywiście mnóstwo przygód i kłopotów. Bardzo dobra ścieżka dźwiękowa, fantastyczni bohaterowie, genialnie zrobione animacje i wspaniały dubbing sprawiają, że jest to z pewnością idealny film na wspólne rodzinne wieczory. Jest to obowiązkowa propozycja dla wszystkich, którzy lubią przygodę nie tylko w wersji tradycyjnego filmu. Szczerze polecam!

Alive, dramat w Andach (1993r)

Świetna produkcja, która ukazuję chęć życia i przetrwania w ekstremalnych warunkach. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, nawiązujący do katastrofy samolotu, która miała miejsce w Andach w 1972r. Pasażerami feralnego lotu, była urugwajska drużyna rugby, której w większości udaje się ujść z życiem z wypadku. Jednak dramat nie kończy się wraz z rozbiciem maszyny. Wkrótce przez radio dociera do nich wiadomość, iż poszukiwania zostają zakończone. Tym samym zostają skazani tylko na siebie i na walkę z mrozem, głodem i ciężkimi wyborami. Film ukazuje dramatyczną walkę o życie, z pewnością wart obejrzenia, tym bardziej że z tyłu głowy oglądający ma cały czas świadomość, że historia wydarzyła się na prawdę.

Przetrwanie (2012r)

Kolejna historia z katastrofą samolotu w tle. Tym razem jednak ginie większość pasażerów a, ci którym udaje się ujść z życiem, muszą stawić czoła własnym słabościom i siłom natury. Film ukazuje walkę o przetrwanie ośmiu uczestników lotu, którzy zostają uznani za zaginionych. Bez ciepłej odzieży, bez dostępu do pożywienia i ciepłego schronienia mierzą się z watahą wilków. Ciekawy film katastroficzny, ocierający się miejscami o dramat i thiller z bardzo dobrymi zdjęciami kręconymi faktycznie na mrozie. Ukazuje potęgę żywiołu. Warto zobaczyć.