Czy można przekształcić własną łazienkę w SPA? Jakie dodatki będą nam potrzebne aby stworzyć oazę spokoju, w której będziemy mogli odpocząć i zrelaksować się po pracowitym, pełnym natłoku pracy dniu? Ośrodki SPA z roku na rok zyskują na popularności. Wiąże się to z chęcią częstszego wypoczywania po stresującej i wymagającej pracy. Jednak, aby nie wydawać fortuny na takie wizyty, możemy stworzyć SPA we własnej łazience. Jak się do tego zabrać?

Domowe SPA

Termin SPA już na dobre zagościł w naszym języku. Ten termin pochodzi od łacińskiego “Sanitas per aquam”, czyli zdrowie dzięki wodzie. Współczesne spa to oaza urody i spokoju. Wszystkie zabiegi i rytuały pomogą nam odzyskać siły witalne, w pełni się zrelaksować i złapać wewnętrzną równowagę. To przede wszystkim odprężające kąpiele oraz pobudzająco-relaksujące masaże. Jak należy się przygotować do stworzenia spa we własnej łazience?
Przygotowując odpowiednie dobrane kosmetyki, pachnące świece, miękkie ręczniki i wolny czas, możemy spróbować odtworzyć prawdziwy salon spa. Na rynku dostępnych jest wiele kosmetycznych nowości sygnowanych terminem spa. Warto skusić się i wypróbować chociaż kilka z nich. Wśród nich znajdziemy relaksujące kule do kąpieli, świece zapachowe, odprężające peelingi czy zmysłowe balsamy. Urzekające kolory i zapachy pozwolą nam przenieść się myślami do krainy spokoju i napełnią energią oraz optymizmem.

Co warto pamiętać?


Warto zapamiętać kilka wskazówek technicznych dotyczących zabiegów spa. Po pierwsze powinniśmy kontrolować wodę w wannie. Optymalnie, woda powinna mieć 30’ Celsjusza aby w pełni się zrelaksować. Kąpiel w wodzie powyżej 38 stopni wpłynie na nas usypiająco, a poniżej 27 stopni podziała na nas pobudzająco. Można również przygotować specjalną “kąpiel piękności”. Dodając do kąpieli 2 litry ciepłego mleka, wraz z 3 łyżkami miodu, uzyskamy połączenie które zapewni naszej skórze odżywienie i pozostawi ją elastyczną i delikatną w dotyku.