Świat perfum jest skomplikowany, pociągający i rozkoszny. Dostępnych jest bardzo wiele różnych perfum do noszenia i cieszenia się nimi – zapachy są jak sklep ze słodyczami dla nosa. Perfumy są dostępne na każdy gust, styl, humor i aktywność. Od ciepłych i pikantnych do chłodnych i odświeżających, świat aromatów jest rajem dla węchu z tysiącami różnych perfum do wyboru. Każdy perfum i zapach jest inny. Jednak wiele z nich posiada podobne cechy, dlatego każdy zapach można podzielić na rodziny zapachowe. Perfumy FM również są na nie podzielone i żeby ułatwić wam wybór odpowiednich perfum, przedstawimy najważniejsze z nich.

Cytrusowa

SKŁAD PERFUM I RODZINY ZAPACHOWE

Posiadają one żywe, energetyzujące nuty, które wywodzą się głównie z cytryny, bergamotki, pomarańczy, grejpfrutów i mandarynek. Dodatek nut przypraw, nut drzewnych i nut kwiatowych do tych lekkich i pobudzających zapachów przenosi je na całkiem nowy poziom. Stają się bardziej sofistykowane i pozostają dłużej na skórze. Idealnie nadają się na lato i ciepłą pogodę, dla ludzi aktywnych, którzy dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu..
Przykłady z kolekcji FM World: INTENSE 23 FM, 296 FM, PURE 06 FM.

Drzewna

Wyróżniają się suchymi, ciepłymi i bogatymi nutami, które jak nazwa wskazuję wywodzą się z różnego rodzaju drzew: cedrowego, sandałowego i różanego. Dodatkowo często pojawiają się dodatkowe nuty paczuli, wetiweru i mchu dębowego, które dają akcenty korzenne i mokrej ziemi. Jest to rodzina najczęściej stosowana w perfumach męskich, ale zdarzają się też perfumy damskie o drzewnej rodzinie zapachowej. Mają bardzo wyrafinowany i elegancki charakter i najlepiej pasują na jesienne dni, ważne kolacje i strój formalny. Przykłady z kolekcji FM World: 151 FM, 287 FM, PURE 422 FM.

Kwiatowa

GDZIE WARTO KUPOWAĆ PERFUMY

Najpopularniejsza rodzina zapachowa. Kierowane głównie dla kobiet kwitną oszałamiającymi bukietami przepełnionymi słodkimi, romantycznymi i kobiecymi zapachami. Mogą posiadać wiele nut kwiatowych lub jedną, która jest dopełniona aromatami cytrusowymi lub drzewnymi. Główne aromaty wywodzą się z kwiatów: róży, jaśminu, piwonii, irysa, tuberozy, magnolii i wielu innych. Perfumy z kwiatowej rodziny zapachowej mają mnóstwo zastosowań zależnie od wykorzystanych nut np. wesela, romantyczne kolacje, przyjęcia w ogrodzie.
Przykłady z kolekcji FM World: INTENSE 10 FM, 147 FM, 298 FM.

Orientalna

Bogaty, sensualny, egzotyczny i tylko dla odważnych to cechy orientalnej rodziny zapachowej. Główne nuty to wanilia, nuty drzewne, piżmo, kadzidło, egzotyczne kwiaty, bób tonka, labdanum i ambra. Orientalna rodzina zapachowa najlepiej sprawdza się zimą, polubią ją namiętne kobiety i zmysłowi mężczyźni.
Przykłady z kolekcji FM World: 162 FM, 363 FM, PURE 402 FM.

Szyprowa

Rodzina szyprowa jest niecodzienną mieszanką nut drzewnych, kwiatowych i cytrusowych z akcentem mchu. Zazwyczaj zawiera nuty drzewa sandałowego, cytrusów, mchu dębowego, paczuli, bergamotki i wetiweru. Eleganckie i złożone, ciepłe i bogate pasują na prawie każdą okoliczność, zwłaszcza na spotkania towarzyskie i biznesowe.
Przykłady z kolekcji FM World: 169 FM, INTENSE 18 FM, PURE 80 FM.

Wodna

Wodna rodzina zapachowa jest stosunkowo nowa i jej głównym zadaniem jest przywołać zapach bryzy morskiej lub chłodnego powietrza górskiego. W jej skład zazwyczaj wchodzą nuty naturalne takie jak ambra lub syntetyczne. Zapachy są orzeźwiające, czyste i delikatne. Przykłady z kolekcji FM World: PURE 461 FM, PURE 463 FM.

Fougere

Fougere to najpopularniejsza rodzina dla mężczyzn, zazwyczaj zawierają lawendę i mech dębowy. Aromatyczne, zrelaksowane, świeże i zbalansowane zapachy, które są niezwykle uniwersalne. Pasują zarówno na ekskluzywną kolację biznesową jak i na weekendowy wypad do kina. FM sklep oferuję rodzinę Fougere głównie dla mężczyzn.
Przykłady z kolekcji FM World: PURE 464 FM, PURE 54 FM, 332 FM.