Codzienne obowiązki domowe wciąż podlegają setkom stereotypów – są męczące, nużące, nie mają nic wspólnego z kreatywnością i mijają się z celem. Nic bardziej mylnego! Udowodnimy, że przez wielu znienawidzone pranie, może stać się nadzwyczaj przyjemne.

Jak to możliwe i czy w ogóle wykonalne?

Wystarczy odrobina dobrych chęci i odpowiednie produkty do prania, aby powszechna katorga stała się czystą frajdą. Na rynku istnieją tysiące płynów do prania, płynów do płukania, kapsułek, proszków, saszetek i innych. Producenci prześcigają się w superlatywach każdego artykułu, natomiast zapominają o osobistych preferencjach użytkowników, jeśli chodzi o zapach. Lubimy, kiedy pranie jest świeże, miękkie i pachnie ulubionym aromatem. Do wyboru mamy zapachy kwiatowe, morskie czy leśne. Niemniej, podejmowane są próby produkowania uniwersalnych płynów, które cieszą się dużą popularnością.

Co jeszcze wyróżnia płyny do płukania tkanin?

Przede wszystkim mają za zadanie ułatwić prasowanie, zmiękczać ubrania i zapobiegać elektryzowaniu się tkanin. Obok płynów sprzedawane są także koncentraty, których cena jest znacznie niższa niż wartość płynu, jednak ich wydajność pozostawia wiele do życzenia.Jeszcze kilka lat temu dominowały jednoznaczne zapachy płynów, np. wanilia, lotos czy róża. Dziś spotykamy się z wyjątkowymi połączeniami aromatów, co pozwala wpisać płyn do płukania tkanin w kanon produktów aromaterapeutycznych.

Jeśli zależy nam na długotrwałym zapachu ubrań, przyjemności z ich noszenia oraz wytrzymałości tkanin, bez wahania powinniśmy zainwestować w produkt dobrej marki, zawierający np. mikrokapsułki, które stopniowo uwalniają zapach lub olejki zapachowe. Katalogi obfitują w doskonałe zestawienia zapachów, dlatego silnie rekomendowane są zmiany przyzwyczajeń i funkcjonalizacja prozaicznych czynności.