Kiedy planujemy remont okazuje się że spada na nas dużo więcej obowiązków niż przewidywaliśmy. Trudności pojawiają się już na samym początku gdy ważna jest sama koncepcja. Z koncepcją związane są z reguły obawy czy Nasze wnętrza na pewno będą dobrze wyglądać. Czy warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy przedstawią gotowy projekt i wprowadzą do niego Nasze sugestie?

Plan działania

W momencie gdy zdecydujemy się na remont, bez względu na to jak duży będzie, potrzebny będzie skrupulatny plan działania. Remont zupełnie małego mieszkania albo wręcz jednego wnętrza też wymaga planu, czyli spojrzenia na całość. O projekcie mówimy wtedy, gdy niejasną wizję zastępuje planowanie konkretnych działań i zakupów. Czym jest taki projekt. Projekt to wszystko, co ustalimy przed rozpoczęciem robót. To wcześniejsze przygotowanie odpowiedzi na pytania wykonawców. O co z pewnością nas zapytają? Od jakiej strony ułożyć kafelki, w którą stronę mają leżeć panele, gdzie ma być zlewozmywak a gdzie podejście do pralki? Czy i jakie listwy mają zamontować przy podłodze? Ile będzie punktów świetlnych na suficie, ile na ścianach? A pytania o gniazdka na ścianach to już gwarantowana zabawa z elektrykami. Miejmy w świadomości że część ‘fachowców’ powie nam że nie da się zrobić tego co chcieliśmy, albo zrobią to po swojemu. Niestety jest to skutek braku planu. W momencie gdy każdy fachowiec ma z góry powiedziane co i jak ma dokładnie zrobić, z pewnością będzie chciał osiągnąć taki efekt jak inwestor sobie pierwotnie wymyślił.

Świetny wygląd wnętrz

Początkiem naszego planowania powinno zostać dokładne zmierzenie remontowanej części domu lub mieszkania. Może udać się nam znaleźć pierwotne plany domu ale przeważnie należy jeszcze raz wszystko wymierzyć ze względu na możliwe zmiany w przeszłości lub niedokładne wybudowanie budynku. Dokładne zmierzenie pomieszczenia pozwoli nam przemyśleć szczegóły inwestycji. Pomoże nam też policzyć koszty remontu. Bez planu można pokusić się o odmalowanie pomieszczenia ale i tak powinniśmy policzyć powierzchnię ścian i sufitu aby kupić odpowiednią ilość farby.