Mężczyźni zwykle mają olbrzymi problem z zakupem ładnego upominku na Dzień Kobiet. Na szczęście w zapomnienie odeszły czasy, gdy w prezencie dawało się kawę, rajstopy i goździki. Dzisiejsze kobiety są nowoczesne, tak więc warto by było dopasować upominek do wieku, osobowości i zainteresowań. Pamiętajmy jednak, ze bez względy na wiek kobiety doskonałym dodatkiem do prezentu z pewnością będą kwiaty.

Dla przyjaciółki/dziewczyny/żony

Tutaj mamy bardzo łatwo, bo zwykle dobrze znamy tą drugą osobę. Warto podarować perfumy czy różnego rodzaju kosmetyki, świetnym pomysłem może okazać się też biżuteria. Doskonale sprawdzi się voucher do perfumerii czy ulubionego sklepu, żeby obdarowana sama mogła wybrać sobie prezent. Jeżeli jednak Panowie chcieliby sprezentować coś innego i odejść trochę od klasyki, polecamy spersonalizowane prezenty. Może to być na przykład pendrive z grawerem, kubek, filiżanka lub szklanka z dedykacją, wybór jest ogromny. Warto pomyśleć też o takich gadżetach jak etui na telefon czy tablet. Jako dodatek do głównego prezentu z pewnością sprawdzi się świeczka zapachowa, ramka do zdjęcia czy dobra książka.

Dla mamy

Z pewnością idealnym prezentem w tym przypadku będą kosmetyki i perfumy. Warto zorientować się jakie zapachy mama lubi najbardziej, bo wybór jest ogromny. Jeżeli znamy ulubiony zapach, warto zakupić go wcześniej przez sprawdzony sklep internetowy, będzie z pewnością taniej. Natomiast, jeżeli chcemy dopiero wybrać jakieś perfumy, warto przejść się do perfumerii stacjonarnej gdzie wszystkie zapachy dostępne są w postaci testerów. Dla mamy z pewnością dobrym pomysłem będzie też zakup biżuterii. Warto zastanowić się nad voucherem np. do salonu piękności czy SPA, są to bardzo praktyczne a jednocześnie dające dużo radości prezenty.

Dla babci

Wspaniałym prezentem dla babci z pewnością będą słodkości. Dobrej jakości czekoladki, czy ulubiona bombonierka, to na pewno dobre rozwiązanie na taką okazję. Warto też pomyśleć o jakiejś oryginalnej herbacie czy smakowej kawie, która z pewnością będzie idealnym uzupełnieniem prezentu.

Dla koleżanki

Tutaj proponujemy drobny upominek, który z pewnością ucieszy i pokaże, że pamiętamy o tym święcie. Z pewnością sprawdzi się tutaj oryginalna świeczka, kubek czy czekoladki. Koszt nie jest zbyt duży, a z pewnością ucieszy każdą kobietę.

Oczywiście prezent to bardzo miły gest, jednak nie jest on wymagany. Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy sobie pozwolić na kupno upominku, to w zupełności wystarczy kwiatek a nawet same życzenia. Liczy się gest i żadna kobieta na pewno nie będzie miała pretensji, że nie otrzymała prezentu.