Już niedługo jeden z ulubionych dni najmłodszych. Mowa oczywiście o Dniu Dziecka, który wiąże się zwykle z prezentami, wspólnym spędzaniu czasu i spełnianiu marzeń dzieci. Jeżeli nie chcecie kupować kolejnej zabawki, która za monet wyląduje w kącie, mamy dla Was kilka propozycji.

Książka

ksiązka na prezent


To jeden z najpraktyczniejszych prezentów. Jest idealny na każdą okazję. Nie piszemy tu o czymkolwiek. Warto zainwestować w książkę, która zainteresuje najmłodszych. Pamiętajmy, żeby była dopasowana do wieku, bo z pewnością 6-latek bardziej ucieszy się np. z książki, która wewnątrz ma puzzle, niż z lektury, którą i tak może wypożyczyć w bibliotece. Jeżeli dziecko chodzi do przedszkola, pomyślmy może o czymś z obrazkami, może strony w 3D, albo książka z dźwiękiem? Na rynku jest na prawdę spory wybór, książki nie są nudne, są kolorowe pełne ciekawych treści, które możemy razem z naszym dzieckiem przeczytać.

Gra planszowa

gra planszowa na prezent dla dziecka


Rynek gier planszowych jest zasypany różnymi tytułami mniej lub bardziej znanymi. Warto w tym wszystkim postawić na przyjemne z pożytecznym. Znajdźmy taką grę, dzięki której nasze dziecko oprócz dobrej zabawy także coś wyniesie. Może gra matematyczna? A może coś w języku angielskim? Warto poświęcić trochę czasu na przyjrzenie się tytułom i wybór gry do której będzie można usiąść całą rodziną.

Rozwijające pasję

hobby prezent dla dziecka


Jeżeli Wasze dziecko ma jakieś hobby, warto pomyśleć o czymś co pomoże mu jeszcze bardziej w realizacji. Lubi malować lub rysować? Może warto pomyśleć o sztaludze i zestawie farb, czy kredek? Jeżeli lubi śpiewać, to pomyślmy nad zestawem do karaoke, który pozwoli mu się podszkolić w tym kierunku. A może mamy w domu małego fana piłki nożnej? Zestaw bramek do gry, lub buty do grania z pewnością ucieszą małego amatora tej dyscypliny sportu.

Rozsądek


Pamiętajmy, żeby w tym całym szaleństwie zachować odrobinę rozsądku. Wasze dzieci z pewnością dużo bardziej będą się cieszyć ze wspólnego wyjścia do kina, czy na lody i wspólnego spędzania czasu, niż z kolejnej lalki, czy samochodziku. Przypomnijmy sobie, co w ich wieku chcieliśmy otrzymać od rodziców i tym się kierujmy.