Pewnie większość z Was ma przy sobie kosmetyczkę w której trzyma te najpotrzebniejsze produkty. Niekiedy zdarza się, że jest ona wypełniona po brzegi, a z większości po prostu nie korzystamy. Raz na jakiś czas należałoby przejrzeć zawartość i zrobić porządek. Poniżej znajdziecie kilka rad jak to zrobić  i co powinno znaleźć się w naszej podręcznej kosmetyczce. 

Pełnowymiarowe produkty

Warto zorientować się czy nasze ulubione kosmetyki występują w wersji mini lub czy producent oferuje ich próbki. Z pewnością tak jest, jeżeli chodzi o perfumy. Zapewne nieporęcznie jest nosić ze sobą flakonik o pojemności 100ml, może warto zainwestować w mniejszy rozmiar? Zorientuj się czy zapach ma swój odpowiednik w postaci roletki lub perfumetki? To doskonałe rozwiązanie jeżeli brak Ci miejsca w kosmetyczce. To samo tyczy się kremu czy nawet podkładu. Praktycznie wszyscy producenci udostępniają próbki w saszetkach. Warto mieć kilka zawsze przy sobie by w kryzysowej sytuacji móc skorzystać. Tak samo ma się sytuacja jeżeli chodzi o pomadki. Warto zorientować się, czy możemy zaopatrzyć się się w mini produkty, które z pewnością nie zajmą zbyt dużo miejsca.

Zastępcze opakowania

W drogeriach i marketach pojawiły się puste mini opakowania, które dzięki swoim niewielkim gabarytom idealnie nadają się do podróżnych kosmetyczek. Dzięki nim możesz mieć przy sobie swój ulubiony balsam do ciała, a nawet żel pod prysznic czy szampon do włosów. Są idealnym rozwiązaniem kiedy wyjeżdżamy na weekend, a nasza kosmetyczka pęka w szwach. Jeżeli nie możemy rozstać się ze swoimi ulubionymi kosmetykami to z pewnością warto się w takie zaopatrzyć. Mają one jeszcze jedną zaletę. Ich pojemność zwykle jest przystosowana do bagażu podręcznego w samolocie.

Co warto mieć przy sobie?

Oczywiście zawsze warto mieć pod ręką to, co używamy najczęściej. W przypadku kobiet sprawdzą się na pewno perfumy, antyperspirant, krem nawilżający, podkład lub krem BB, tusz do rzęs, błyszczyk lub wazelina i szczotka do włosów. Warto także wyposażyć naszą kosmetyczkę w płatki i patyczki higieniczne, które mają wszechstronne zastosowanie. Przydadzą się także chusteczki nawilżające, jednak nie są niezbędne. Jeżeli chodzi o męską kosmetyczkę, to widzimy w niej najczęściej perfumy, antyperspirant, krem do twarzy, grzebień i maszynka jednorazowa. Oczywiście tylko od Was zależy co włożycie do podręcznej kosmetyczki