Pielęgnacja stóp to bardzo często pomijany zabieg. Wiele osób nie dba o stopy, a tego typu podejście w skali kilku lat przynosi niepożądane efekty. Jak prawidłowo dbać o nasze stopy?

Codzienna higiena

Codzienna higiena dotyczy całego naszego ciała. Myjemy się, balsamujemy, perfumujemy. Czy pamiętamy jednak o pielęgnacji naszych stóp? Nasze nogi niosą nas przez świat każdego dnia. Dzięki nim przemieszczamy się bez większego problemu. To właśnie stopy umożliwiają nam chodzenie. Ich odpowiednia pielęgnacja zapewni nam, że nie odmówią nam one posłuszeństwa.

Odpowiednia pielęgnacja

Zwłaszcza w przypadku kobiet, pielęgnacja stóp kończy się na pomalowaniu paznokci. To zdecydowanie za mało aby stopy nie dawały nam w kość. One również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji i odpoczynku. Ważne aby produkty wybrane do pielęgnacji były dedykowane właśnie stopom. Stopy posiadają inną strukturę skóry niż pozostałe części ciała. Naskórek jest zdecydowanie twardszy a skóra właściwa dużo grubsza. Jakie produkty wybrać? Zacznijmy od namoczenia stóp w ciepłej wodzie z odpowiednim odświeżającym produktem. Często możemy spotkać sole do namaczania stóp. Są one bardzo dobrym wyborem. Idealnie odświeżają stopy i działają przeciwgrzybicznie. W trakcie takiej kąpieli warto zastosować gruboziarnisty peeling. Pozwoli on pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Przygotuje on również stopy do przyjęcia kolejnej dawki produktów. Na rynku znajdziemy produkty które odpowiednio nawilżą stopy i sprawią, że nie będziemy mieli już problemów z twardymi i popękanymi piętami. Również warto spróbować żeli kojąco-odświeżających. Sprawią, że nasze stopy pozostaną świeże przez cały dzień. Na koniec pielęgnacji warto zastosować antyperspirant do stóp. Odpowiednio zabezpieczy on nasze stopy przed potem i nieprzyjemnymi zapachami.