Pielęgnacja twarzy, włosów i dłoni to powszechnie przyjęty standard. Często jednak zapominamy o bardzo ważnej części naszego ciała – o stopach! Zazwyczaj uzasadnione jest to tym, że stopy spędzają w butach większość roku, nikt ich nie widzi, więc po co o nie dbać. Nic bardziej mylnego. Stopy noszą nas przez większość naszego życia i należy im się odpowiednia opieka.

Stopy na celowniku

Stopy są bardzo wrażliwe i co dzień są narażone na wiele niekorzystnych czynników o czym wielu z nas zapomina. Zaniedbywanie ich może prowadzić do wielu nieprzyjemnych dolegliwości z czego kilka może nawet prowadzić do leczenia operacyjnego. Najważniejsze z nich to:
Odciski i modzele – spowodowane są zazwyczaj tarciem i ciśnieniem wynikającym z ocierania się kościstych części stopy o buty
Haluksy, które są rezultatem noszenia nieodpowiednio dopasowanego obuwia oraz butów na obcasach. Dotyczą one około 4% populacji.
Sucha skóra, która powoduje swędzenie i pieczenie stóp.
Grzybica, która rozwija się głównie kiedy nosimy buty większość dnia. Buty to ciemne i wilgotne miejsce, które jest dobrym środowiskiem dla grzybów.
Warto również wspomnieć wrastające paznokcie, brodawki i palce młotkowate.

Codzienna pielęgnacja stóp z produktami FM

foot care FM WORLD

Zdecydowanej większości z tych chorób można uniknąć przez poświęcenie stopom więcej uwagi i dobranie odpowiedniego obuwia wraz z wkładkami. Obuwie powinno być wygodne, płaskie lub na małym obcasie z szerokimi podeszwami. Wystarczy kilka lat chodzenia w niewygodnych butach lub butach na wysokim obcasie by poważnie zdeformować stopy.

Nadmierna potliwość – Antyperspirant do stóp FM WORLD

Należy pamiętać, że na stopach znajduje się bardzo wiele gruczołów potowych, dlatego codziennie trzeba zmieniać skarpetki i rajstopy. Jeśli dolega nam nadmierna potliwość stóp, warto wybrać przewiewne buty, najlepiej wykonane z naturalnych materiałów. Dobrym pomysłem jest również stosowanie antyperspirantu do stóp FM World z działającym antybakteryjnie wyciągiem z szałwii oraz łagodzącym skórę wyciągiem z kasztanowca.

Delikatna, nawilżona skóra – Nawilżający krem do stóp FM World

W ciągu naszego życia na naszych stopach ciągle tworzy się nowa warstwa naskórka, jednak stara warstwa czasami nie złuszcza się wystarczająco szybko i może pękać. Po każdej kąpieli należy usunąć zgrubiały naskórek pumeksem lub specjalną tarką. Następnie nakładamy odrobinę kremu nawilżającego i dokładnie masujemy aż krem się wchłonie. Głęboko nawilżający krem do stóp FM World zapewni odpowiedni poziom nawilżenia, a dodatkowo dzięki zastosowaniu olejku z kiełków pszenicy i prowitaminy B5 łagodzi podrażnienia i regeneruje skórę.

Relaks dla stóp – Odświeżająco-kojący żel do stóp FM WORLD

Stopy podobnie jak my potrzebują relaksu. Aby mogły się zregenerować po całym dniu należy odpoczywać ze stopami lekko uniesionymi na dodatkowej poduszce lub zwiniętym kocu. W odpoczynku stóp może również pomóc odświeżająco-kojący żel do stóp FM World, który pomaga przy zmęczeniu i obrzękach stóp. naturalny kompleks ziołowy z białą wierzba i manuką działają przeciwbakteryjnie i zmniejszają pocenie.

Stopy na wagę złota

Wniosek jest jeden i nasuwa się sam – dbajmy o stopy, bo to one niosą nas ku przyszłości. Odpowiednia, codzienna pielęgnacja oraz produkty FM mogą zmienić tą podróż z ciężkiej wspinaczki w przyjemny spacer.