Pełnia lata, promienie słońca i długo wyczekiwany wakacyjny relaks w… ogrodzie. Przydomowy zielony raj, ogródek działkowy lub zaaranżowany ogród na tarasie czy balkonie – nasz sezonowy azyl i ucieczka od zgiełku miasta. Jak odpowiednio zadbać o meble, którymi wyposażamy ogrodową przestrzeń?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju meble posiadamy. Najczęściej decydujemy się na drewniane rozwiązania lub wciąż popularny plastik, który cenowo jest bezkonkurencyjny. Niemniej, chcąc uzyskać wizualny efekt i przyciągnąć gości, drewniany zestaw będzie idealnym komponentem ogrodu. Konserwacja mebli drewnianych jest obligatoryjna, jeśli chcemy cieszyć się długotrwałym użytkowaniem kompletu. W przeciwnym razie konieczna jest coroczna wymiana zestawu.

Jak zachować wygląd drewnianych mebli ogrodowych?

Priorytetowa jest ochrona mebli przed działaniem czynników atmosferycznych. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości płyn myjący, który doskonale poradzi sobie z drewnianymi powierzchniami, np. stołami, krzesłami, boazerią, altanami czy ramami okiennymi. Idealnie sprawdza się zarówno do pokrycia drewna lakierowanego, jak i olejowanego. Co zyskujemy? Powłokę, która skutecznie ochroni meble przed wilgocią oraz stworzy warstwę hydrofobową.

Pielęgnacja mebli plastikowych

Z kolei do mebli plastikowych poleca się płyn, dzięki któremu nie musimy martwić się o zabrudzenia, a przy tym meble nie tracą na jakości – plastik nie rysuje się ani nie odbarwia. Warto pamiętać także o odpowiednim przygotowaniu mebli ogrodowych na sezon zimowy. Meble drewniane nie lubią suchej i ciepłej przestrzeni, dlatego dobrym rozwiązaniem do ich przechowania będzie garaż z przepływem powietrza.

Chcesz zadbać o swój ogród i jego wyposażenie? Sprawdź produkty FM i podejmij wyzwanie!