Latem, gdy słońce na niebie operuje w pełni, większość z nas korzysta z jego uroków. Chcemy uzyskać idealną opaleniznę i dzięki niej przedłużyć nasze wspomnienia o letnim urlopie. Pamiętamy o pielęgnacji naszej skóry, o jej odpowiednim nawilżeniu i ochronie. Stosujemy kremy ochronne z filtrem a po opalaniu często sięgamy po balsamy, które głęboko nawilżają skórę. Jednak czy zawsze pamiętamy o ochronie naszych włosów w trakcie słonecznych kąpieli?

Jak dbać o włosy?

Bez względu na to czy korzystamy z kąpieli słonecznych czy wodnych, nasze włosy potrzebują dodatkowej ochrony i nawilżenia. Wysoka temperatura, słona morska woda c y chlorowana woda w basenie są największymi przeciwnikami dla zdrowych i pięknych włosów. Słońce w bardzo szybkim tempie osłabia strukturę włosa, powodując jego wysuszenie i rozdwajanie.
Należy zadbać o to, aby kondycja włosów nie uległa pogorszeniu w trakcie urlopu. Nikt z nas nie chce przecież, aby na jesień zostać z włosami wyglądającymi jak stóg siana. Zdrowe włosy to gwarancja wyjątkowej i pięknej fryzury. Nie każdy z nas w trakcie wypoczynku pamięta o nakryciu głowy, które chroni również nasze włosy. Dlatego też warto pomyśleć o naszych włosach zarówno w trakcie jak i jeszcze przed wyjazdem na wakacje.

Kosmetyki do włosów

Stosowanie szamponów oraz odżywek z ekstraktami z alg oraz aloesu zapewni naszym włosom nawilżenie, odżywienie i regenerację. Idealnym wyborem jest m.in. zestaw szamponu i odżywki do włosów suchych i zniszczonych FM WORLD. Uchronią one włosy przed intensywnym odbarwieniem, które najszybciej zachodzi w momencie działania słońca na mokrą głowę. Zastosowanie odżywki podtrzyma efekt nawilżającego szamponu i dodatkowo zregeneruje zniszczone pasma włosów. Warto zwrócić uwagę na skład szamponów oraz odżywek. Te zawierające proteiny pszenicy i ceramidy, odnowią zniszczoną strukturę włosa i nadadzą im zdrowy wygląd.