Każdy kierowca chce, aby jego samochód wyglądał nienagannie. Stąd częste wizyty w myjni, woskowanie, polerowanie i regularne dbanie o odpowiednie nabłyszczanie auta. Co niektórzy codziennie sprawdzają, czy na lakierowanej karoserii nie pojawiła się jakaś ryska lub przytarcie od innego samochodu. O to, jak wiadomo, na parkingu nie trudno. Chcemy, aby nasze auto z zewnątrz wyglądało idealnie, jednak nie zapominajmy także o jego wnętrzu.

Po co perfumy do samochodu?

Odkurzone siedzenia, starte kurze czy wyczyszczone plamy na desce rozdzielczej to podstawowe zasady pielęgnacji każdego samochodu od środka. Korzystając często z auta, nie trudno o zabrudzenia, których nie zawsze mamy czas się pozbyć. Jednak odpowiednie wyczyszczenie samochodu od wewnątrz to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić naszą uwagę.

Aby zapewnić sobie maksymalny komfort jazdy, warto pomyśleć o perfumach samochodowych. Odpowiedni zapach w środku naszego pojazdu pozwoli nie tylko poczuć się wyjątkowo, ale także będzie świadczył o naszej nienaganności, gdy będziemy wieźć ze sobą współpasażerów. Do ładnie pachnącego samochodu przyjemniej się wsiada i nawet wielogodzinne podróż jest łatwiejsza do zniesienia. Jednak dobór odpowiedniego zapachu to nie taka łatwa sprawa, jak mogłoby się wydawać. Na co zwrócić uwagę przed kupnem konkretnego modelu?

Rodzaje perfum do auta

Wyróżniamy kilka rodzajów zapachów samochodowych, w zależności od sposobu wykonania czy użycia. Najpopularniejszym typem są wszystkim znane „choinki”. To odpowiednio wycięty kawałek tektury, nasączony olejkami eterycznymi, wydzielający intensywny zapach w całym aucie. Taką przywieszkę zawiązuje się najczęściej za lusterkiem wstecznym. Jednakże to rozwiązanie posiada jeden minus – podczas jazdy tekturka podskakuje, co może rozpraszać kierowcę.

Innym rodzajem są zapachy elektroniczne. Działają po podłączeniu do gniazdka samochodowego i wydzielają przyjemną woń przez długi okres czasu. Nie musimy kupować nowego urządzenia za każdym razem – po zużyciu jednego wkładu wystarczy kupić kolejny. Wadą takich perfum jest jednak koszt ich eksploatacji. Podłączenie do gniazdka elektrycznego może powodować szybsze zużywanie się akumulatora.

Optymalnym i coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są perfumy montowane na kratce wentylacyjnej. Wyposażone są w specjalne zapięcie, które pozwala wygodnie przyczepić pojemniczek wypełniony olejkiem. Wraz z uruchomionym nawiewem bądź klimatyzacją, uwalnia się przyjemny zapach. Wkłady można wymieniać, przez co nie ponosimy kosztów ponownego kupna urządzenia. Nie korzystamy z prądu, a zatem oszczędzamy nasz akumulator. Zapach utrzymuje się przez wiele dni, dlatego bez problemu możemy cieszyć się idealną wonią naszego auta.