Każdy z nas lubi otaczać się pięknymi zapachami. Odpowiedni wybór perfum, jest kluczowy do pozytywnego odbioru naszej osoby. Są jednak perfumy, których warto unikać. Na co zwrócić uwagę?

Niewiadome pochodzenie

Najważniejszą sprawą w zakupie perfum, jest ich pochodzenie. Nawet najpiękniejszy zapach, pochodzący z niewiadomego źródła, może być zagrożeniem dla nas, naszego zdrowia a nawet życia. Cały czas na rynku zdarza się natknąć na podróbki zapachów. Po pierwsze, jest to nielegalny proceder. Po drugie, sposób ich produkcji czy przechowywania jest nieznany, a wręcz niemożliwy do namierzenia i sprawdzenia. Zawarte w podróbkach składniki, przeważnie mają niewiele wspólnego z oryginałem. Mogą one wywołać poważne reakcje alergiczne oraz inne problemy zdrowotne. Kupując podróbki perfum wspieramy przemyt oraz nielegalną sprzedaż. Osłabiamy również legalną sprzedaż perfum online oraz stacjonarną. Zdecydowanie bardziej opłacalny jest zakup odpowiedników perfum. Są to legalne produkty, wytwarzane przez znane firmy, dbające o wszelkie standardy higieniczno-sanitarne. Do tego ich cena jest bardzo konkurencyjna w stosunku do ich oryginałów.

Źle dobrany zapach

Jeśli już decydujemy się na zakup zapachu, weźmy pod uwagę przede wszystkim to, jak do nas pasuje. Wiele osób sugeruje się marką lub sukcesem rynkowym danych perfum. Zapach musi jednak być dopasowany do nas a nie do pozostałych ich użytkowników. Źle dobrany zapach będzie przeszkadzał nie tylko nam ale i osobom w naszym otoczeniu. Zawarte w kompozycji nuty zapachowe, po kolei ukazują się w postaci zapachu. Często zdarza się że jedna lub nawet wszystkie nuty zupełnie nie pasują do naszego charakteru i stylu bycia. Testujmy zapachy na własnej skórze i pozwólmy perfumom ‘działać’ na nas przez kilka godzin. Tylko tak będziemy w stanie stwierdzić czy kompozycja która spodobała nam się w testerze, rzeczywiście podoba się nam na własnej skórze.