Na rynku pojawia się coraz więcej perfum skierowanych dla dzieci i młodzieży. Część rodziców oraz samych dzieci jest bardzo zainteresowana tym trendem. Czy jest on trendem pozytywnym? Czy dzieci powinny stosować perfumy?

Perfumy dla dzieci

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na zachowania dzieci. Dzieci mają w naturze naśladować wszystko co robią ich rodzice. Jeśli więc rodzice codziennie przed wyjściem z domu pryskają się mgiełką intrygującej kompozycji zapachowej, dzieci z pewnością będą chciał zrobić dokładnie to samo. Nie warto zabraniać dziecku takiej formy poznawania świata. Oczywiście nie mówimy tutaj o udostępnianiu dzieciom własnych perfum ale o pokazaniu im dziecięcych odpowiedników. W perfumeriach dostępne są zapachy, skierowane specjalnie dla dzieci. Nie ma nic złego w tym, aby dziecko posiadało swoją własną wodę toaletową. Zapachy skierowane dla dzieci są wyjątkowo delikatne i co najważniejsze, nie zawierają alkoholu. Dlatego też nie ma obaw o podrażnienie delikatnej skóry dziecka. Młodsze dzieci odnajdą wśród zapachów te, które sygnowane są przez ich ulubionych superbohaterów lub idoli z wielkiego ekranu. Większe dzieci oraz młodzież również znajdą coś dla siebie. Na sklepowych półkach hitami są perfumy stworzone przez Justina Biebera, Britney Spears czy Beyonce. Obecnie rynek perfumeryjny bardzo otworzył się na potrzeby młodzieży. Skala z jaką pojawiają się nowe propozycje perfum dla młodzieży jest jak dotąd niespotykana.

Używanie perfum przez dzieci

Na polskim rynku nie funkcjonuje żadne prawo zabraniające dzieciom używania perfum. Jest to sprawa indywidualna i zależna przede wszystkim od rodziców dziecka. Jeśli oni wyrażą zgodę na zakup dla dziecka perfum, to właśnie ich decyzja sprawi, że dziecko będzie używało własnej wody toaletowej. W naszym kraju, używanie perfum przez dzieci nie jest bardzo powszechne. Wiąże się to przeważnie z brakiem wiedzy o dziecięcych perfumach oraz o ich składzie. Poprzez niewiedzę zdarza się, że stosowanie przez dzieci perfum traktowane jest jako wymysł. Warto jednak pozwolić dziecku odkrywać świat poprzez piękne zapachy i pomóc mu w wykonaniu kroku w dorosłość.