Na rynku perfumeryjnym z roku na rok dzieje się coraz więcej. Wybór różnego rodzaju perfum i kosmetyków perfumowanych jest bardzo duży. Niektóre kupowane są chętnie, inne są niestety niedoceniane. Dziś zapraszam do poczytania o produkcie, który pozwoli idealnie wykończyć naszą fryzurę.

Czy tradycyjne perfumy można stosować na włosy?

Dużo ludzi używa perfum nie tylko do spryskania ciała, część aplikuje je także na włosy, co niestety nie jest dobrym pomysłem. Zawarte w tradycyjnych perfumach składniki mogą mieć niekorzystny wpływ na nasze włosy. Alkohol może je wysuszać, a różnego rodzaju olejki mogą przetłuszczać i zostawiać na włosach nieestetyczne plamy. Dlatego warto sięgnąć po produkty przeznaczone właśnie do stosowania na włosy. Zawarte w tych kosmetykach składniki z pewnością nie zniszczą ich a sprawią, że będą pięknie pachniały.

Jak działają perfumy do włosów?

Jest to rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie oryginalność i lubią wyróżniać się z tłumu. Aplikowane bezpośrednio na włosy zwykle nadają im blasku i niepowtarzalnego aromatu, który bardzo długo się uwalnia. Warto sprawdzić, czy nasze ulubione zapachy mają też swój odpowiednik w produktach takich jak perfumy do włosów. Używanie tych samych aromatów w postaci różnych kosmetyków, znacznie wydłuży ich zapach.
Perfumy do włosów to także bardzo dobry sposób na zniwelowanie nieprzyjemnego zapachu lakieru czy innych kosmetyków, które stosujemy do stylizacji włosów. Warto zaopatrzyć się w tego typu produkt, ponieważ jest znacznie tańszy od oryginalnego flakonika perfum, a idealnie sprawdzi się do przedłużenia bądź odświeżenia zapachu w ciągu dnia.