Każdy z nas wie, że perfumy można zakupić w perfumeriach. Przeważnie mamy na myśli perfumerię stacjonarną oraz oryginalne perfumy. Część osób chciałaby jednak oszczędzić nieco na zakupie swoich ulubionych zapachów. Jak najlepiej to zrobić?

Odpowiedniki zapachów

Warto zwrócić uwagę na odpowiedniki perfum. Są one świetną alternatywą do oryginałów. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że odpowiedniki perfum nie są podróbkami perfum. Podróbki perfum starają się za wszelką cenę skopiować zarówno sam zapach jak i ich flakonik czy opakowanie. Do tego ich cena jest przeważnie bardzo zbliżona do oryginału. Nie warto przepłacać za podróbkę, ponieważ dostaniemy produkt zwyczajnie oszukany. Do tego trzeba mieć świadomość, że podróbki nie są kontrolowane przez żadne standardy. Mogą być produkowane w miejscach, gdzie higiena jest zupełnie nieznanym terminem. Nie będziemy mieli również pewności, jakie składniki zostały zawarte w podróbce perfum. Mogą one zawierać składniki szkodliwe dla zdrowia lub nawet życia. Nie wiemy czym są rozcieńczane, ani jakich bazowych składników użyto. Jeśli poszukujemy perfum bezpiecznych, tworzonych przez profesjonalistów w laboratoriach, lepiej zainteresować się zakupem odpowiednika perfum.

Wysoka jakość zamiennika

Dostępne na rynku odpowiedniki perfum, odpowiadają większości dostępnych oryginałów perfum. Ich skład oraz zapach jest tak podobny, że nawet najbardziej wprawny nos nie będzie w stanie odróżnić oryginału od zamiennika. Wysoka jakość odpowiedników sprawia, że utrzymują się one na ciele tak samo długo, jak ich oryginały. Największą różnicą jest oczywiście cena. Ogromny wpływ na cenę perfum ma również sposób ich sprzedaży. Perfumerie i drogerie stacjonarne oferują produkty o zdecydowanie wyższej cenie niż perfumerie online. Wynika to przede wszystkim z ogromnych kosztów które muszą ponosić sklepy stacjonarne. Czynsz, zatrudnienie pracowników czy ochrona mają wielki wpływ na ostateczną cenę sprzedawanego produktu. Warto więc wybierać perfumerie online, oraz dostępne tam odpowiedniki perfum.