Latem zakładamy sandałki i klapki, a na plaży niejednokrotnie chodzimy boso. To powoduje, że eksponujemy swoje stopy, które do tej pory przez kilka miesięcy były schowane w butach. Dlatego też, zanim wyjdziemy z domu w lekkich sandałkach powinnyśmy zadbać o nasze stopy, tak aby stały się one wizytówką i żeby prezentowały się tak samo pięknie, jak reszta naszego ciała.

Zacznijmy od skóry

Zanim pokażemy nasze stopy, powinnyśmy zadbać o ich wygląd. Dlatego też, w pierwszej kolejności, powinnyśmy zmiękczyć ich skórę, aby można było usunąć z niej wszystkie zgrubienia i zrogowaciały naskórek. Podczas takiej pielęgnacji szczególnie musimy pamiętać o piętach, bo to tam zazwyczaj nasza skóra wygląda najgorzej. Jeśli już pozbędziemy się wszystkich, mało estetycznych elementów naszych stóp, powinnyśmy zadbać o ich odpowiednie odżywienie i nawilżenie za pomocą specjalnych maseczek i kremów. Avon w swojej ofercie ma ich naprawdę wiele, a to oznacza, że bez trudu będziemy mogły znaleźć coś odpowiedniego dla swoich stóp, co pomoże nam przeprowadzić ich odpowiednią pielęgnację. Kiedy skóra na naszych stopach jest już w odpowiedni sposób oczyszczona i zadbana, należy przejść do paznokci.

Nie wystarczy pomalować

Nawet najładniejszy lakier nie będzie dobrze wyglądał na naszych paznokciach, jeśli będą one zaniedbane. Dlatego właśnie, na początek warto odsunąć nadmierną skórkę i wyrównać paznokcie. Oczywiście pamiętajmy, że te u stóp obcinamy na prosto, tak aby mieć pewność, że nie będą wrastać. Gdy je przytniemy, należy je delikatnie spiłować, tak aby nadać im odpowiedni kształt. Dopiero wtedy można nałożyć na nie lakier podkreślając ich wspaniały wygląd. Możemy się tutaj zdecydować na delikatne kolory, albo wybrać jakieś żywsze, które idealnie będą pasowały do energii jaka nas rozpiera w ciepłe, letnie dni. Co więcej o takie stopy należy dbać przez cały czas, więc należy pamiętać o codziennym smarowaniu ich odpowiednimi kremami, tak abyśmy miały pewność, że będą one właściwie nawilżone.

Wygodne obuwie

Możemy zrobić profesjonalny pedicure, a i tak może się okazać, że nasze stopy nie będą prezentowały się tak wspaniale jak byśmy chciały. Stanie się tak wtedy, gdy będziemy nosić nieodpowiednie obuwie, a ono będzie nas obcierać i spowoduje, że nasze stopy będą opuchnięte. Dlatego warto wiedzieć, że Avon oferuje nam specjalne wkładki silikonowe, które mają za zadanie zapobiec zsuwaniu się stóp w butach. Co więcej, oferuje też specjalne paski, które nakleja się na piętach i na paskach sandałków, tak abyśmy miały pewność, że nie będą nas one obcierały nawet w największe upały. Warto się w nie zaopatrzyć, bo jeśli nasze stopy będą poobcierane i opuchnięte, to z pewnością nie będzie widać pracy, jaką włożyłyśmy w zrobienie odpowiedniego pedicure.

O stopy warto dbać cały rok, tak aby mieć pewność, że w każdej chwili możemy pokazać się boso, a będą się one prezentowały naprawdę wspaniale. Kosmetyki Avon są dostępne w przystępnych cenach, a więc warto codziennie poświęcić kilka minut na pielęgnację naszych stóp.