Na rynku fotowoltaicznym jest bardzo duży wybór różnego rodzaju paneli słonecznych. Decydując się na założenie instalacji, musimy podjąć decyzję jaki sprzęt zainstalować. Warto tutaj zdać się na opinię profesjonalnych firm monterskich, które z pewnością doradzą. Mają oni bowiem codzienny kontakt z tego typu sprzętem i doskonale wiedzą, które panele są godne uwagi, a którymi nie warto zawracać sobie głowy.

Fotowoltaika gdzie najtaniej?

Takie pytanie słyszymy bardzo często, jednak opcja najtańsza nie powinna być głównym wyznacznikiem naszej decyzji. Jeżeli decydujemy się na założenie instalacji fotowoltaicznej warto wybrać odpowiednią firmę, która zrobi to profesjonalnie. Ważne jest, aby firma wzbudzała nasze zaufanie. Warto więc umówić się na spotkanie z przedstawicielem, który powinien udzielić nam wszelkich informacji na temat instalacji. Wybierzmy firmę, która według nas jest najbardziej kompetentna. Oczywiście cena także ma znaczenie, jednak wybierając najtańszą opcję musimy liczyć się z tym, że wykonanie, serwis czy sprzęt nie zawsze będą z najwyższej półki.

Fotowoltaika jakiej firmy panele słoneczne wybrać

Firm produkujących produkty do instalacji fotowoltaicznych jest na rynku dość dużo. Nie można więc jednoznacznie odpowiedzieć, jakiej firmy panele wybrać. Warto poprosić o rekomendację fachowców, a następnie przejrzeć wszystkie polecane przez nich panele i wybrać według nas te najlepsze. Warto kupić markowe panele słoneczne, takie które mają długą gwarancję producenta. Mamy wtedy pewność, że nasza instalacja będzie działa długo i bez zastrzeżeń.

Które panele są lepsze monokrystaliczne czy polikrystaliczne?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jedne i drugie panele są godne polecenia. Jednak panele polikrystaliczne są tańsze. Dlatego są obecnie najczęściej wybierane i stanowią ok 75% światowych instalacji. Więcej o panelach możesz przeczytać w naszym wcześniejszym artykule.