Gaz ziemny czyli gaz który trafia do naszych pieców w celu ogrzania grzejników to bardzo drogi surowiec dający popalić każdego zimowego miesiąca jeśli chodzi o domowe rachunki. Z tego powodu wiele osób decyduję się na alternatywy i jedną z nich jest właśnie ogrzewanie kominkowe rozprowadzone po różnych częściach mieszkania lub domu.

Kominek tańszy niż gaz

Podstawową zasadą dla której wiele osób zdecydowało się na ogrzewanie z kominka to fakt że ogrzewanie kominkowe jest kilkukrotnie razy tańsze od ogrzewania gazowego. Śmiało można stwierdzić że energia wydobyta przez spalanie drewna jest znacznie tańsza od energii którą uzyskuje się przez spalanie gazu. Tak naprawdę ta pomysłowość nie jest spotykana w wielu domach przez pewnego rodzaju brak świadomości. Jakiego rodzaju kalkulacja powoduje że wiele osób mimo wszystko decyduje się na remont i wstawia kominek z doprowadzeniem ogrzewania do wielu pomieszczeń w mieszkaniu lub domu. Kominek to również bardzo przyjemny nastrój każdego wieczoru. Dlatego z reguły stawiany jest on w salonie gdzie przebywa się na co dzień.

Roczna oszczędność na ogrzewaniu kominkowym

Znamy przykłady wielu domu gdzie wcześniej rachunki miesięczne za gaz wynosiły około 600 zł, a przy ogrzewaniu kominkowym zmalały do 200 zł na miesiąc. Praktycznie średnia kalkulacja wygląda tak, że można zaoszczędzić trzykrotnie więcej pieniędzy. W skali zimowego ogrzewania domu czy mieszkania, które trwa nawet do 6 miesięcy, można oszczędzić do 2500zł. To bardzo dużo i warto przeznaczyć to na przykład na wakacje, bądź inne wydatki, które okażą się bardziej przyjemne i pożyteczne dla nas.