Powoli zbliża się zima. Temperatura na zewnątrz się obniża a we wnętrzach robi się coraz cieplej. Coraz więcej czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach. Sprawia to wrażenie ciepła i bezpieczeństwa. Jednak ogrzewanie ma dosyć zdradliwy wpływ na nasze włosy. Nie wiadomo kiedy nasze włosy potrafią stać się łamliwe i wyjątkowo przesuszone. Dodając do tego noszenie czapek, które nieodpowiednio dobrane, często uszkadzają strukturę włosa, okazuje się, że nasza fryzura jest nie do ujarzmienia. Co robić aby nasze włosy pozostały zimą tak samo piękne jak w inne pory roku?

Odpowiednia pielęgnacja

Przede wszystkim włosy potrzebują odpowiedniego odżywienia. Tak samo jak całe nasze ciało, włosy muszę być pielęgnowane aby ukazywać cały swój blask. Włos składa się w kilku części. Część wystająca ponad skórę nazywa się łodygą. Pod skórą znajduje się korzeń, który rozszerza się u dołu w cebulkę włosową. Każda część włosa wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Chociaż może nie być to oczywiste, podskórna część włosa powinna być pielęgnowana w takim samym stopniu jak i ich część wystająca poza skórę. Na rynku dostępnych jest coraz więcej suplementów diety, wspomagających wzrost włosów oraz ich odpowiedni wygląd. Dzięki suplementacji ‘od wewnątrz’, pielęgnacja i stylizacja włosów stanie się dużo łatwiejsza. Oprócz suplementów diety warto stosować naturalne składniki, pomagające w polepszeniu struktury włosa. Bardzo skutecznym, naturalnym składnikiem wspomagającym wzrost włosów, jest skrzyp. Od wieków znany ludzkości, często wykorzystywany był do pielęgnacji włosów jak i paznokci. Często traktowany jest jako chwast, jednak jego właściwości są zbawienne. Wystarczy ususzyć skrzyp a następnie przygotować z niego napój, podobny do herbaty. Picie takiego specyfiku diametralnie zmieni nasze suche włosy i uchroni je przed zbyt szybkim wysuszaniem.