Lato – czas wakacyjnej swobody i odpoczynku, a zarazem okres największych upałów w ciągu roku. W wakacje pocimy się więcej niż zimą, jesienią czy wiosną. Dlaczego tak się dzieje? Otóż podczas upałów gruczoły potowe pracują intensywniej i w rezultacie wydzielają więcej kłopotliwego potu, który ma bardzo ważną funkcję w organizmie –chroni organizm przed przegrzaniem. Pot zalewający nasze ciała działa jak kompres chłodzący, ale jednocześnie jest źródłem charakterystycznej woni. Aby uniknąć dyskomfortu, warto zainwestować w dobry antyperspirant.

Zapach – podstawa wizerunku

Zapach jest ważnym elementem składowym ogólnego wizerunku – na co dzień warto zadbać nie tylko o dobrze dopasowane perfumy, ale i skuteczny antyperspirant, który zapobiegnie nadmiernemu poceniu, a także będzie  przyjemnie pachniał i nie pobrudzi Twoich ubrań. Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór preparatów w tej kategorii, dzięki czemu łatwo znajdziesz taki, który spełni Twoje oczekiwania i wymagania.

Idealny antyperspirant, czyli jaki…?

Odpowiedni antyperspirant na lato po pierwsze powinien być dopasowany do potrzeb skóry, ponieważ nie każda skóra poci się tak samo. Jeśli masz problem z nadmierną potliwością, powinnaś pomyśleć o mocnych blokerach (np. marki Ziaja). Takie środki skutecznie blokują ujścia gruczołów potowych, a tym samym niwelują rozwój bakterii rozkładających pot (a te są przyczyną powstawania przykrego zapachu). Z kolei u pozostałych osób świetnie sprawdzi się standardowy dezodorant maskujący zapach potu i pochłaniający nadmiar wilgoci. Po drugie, antyperspirant powinien wygodny w użyciu – w końcu możesz kupić spray, roll-on oraz sztyft. Każdy z nich jest komfortowy na swój sposób – osoby uprawiające sport sięgają najczęściej po spray, który bezpośrednio po aplikacji wywołuje dodatkowe uczucie „suchości”. Najczęściej wybieramy jednak roll-on, który łatwo się nakłada, szybko wysycha, nie podrażnia skóry i można go stosować nawet po depilacji.

Po trzecie i po czwarte

Po trzecie, perfekcyjny antyperspirant powinien być dobry dla wrażliwej skóry skłonnej do podrażnień, ponieważ właśnie taka znajduje się pod pachami. Osoby mające niezwykle wrażliwą skórę doceniają zalety antyperspirantów w sztyfcie, które są wyjątkowo delikatne i najczęściej wyróżnia je lekko kremowa lub żelowa konsystencja. Po czwarte, na poszukiwania idealnego dezodorantu warto udać się nie tylko do drogerii, ale i do apteki, w której możesz liczyć na profesjonalną ofertę i produkty o podwyższonym stopniu skuteczności. Przede wszystkim pamiętaj o tym, że dobry antyperspirant to taki dezodorant, który wyróżnia nie tylko ładny zapach, ale przede wszystkim duża skuteczność, wytrzymałość, trwały efekt oraz odczuwalna ochrona wrażliwej skóry pod pachami. Zaopatrz się w dobry dezodorant i przygotuj się na letni relaks!