W ostatnich latach rynek fotowoltaiczny poszedł mocno do przodu. Co raz więcej osób prywatnych i firm decyduje się na założenie instalacji, dzięki temu nie tylko obniżają swoje rachunki za prąd, ale także mają wpływ na poprawę jakości powietrza. Panele fotowoltaiczne, to doskonały wybór.

Kiedy wynaleziono panele słoneczne

O samej fotowoltaice można już było usłyszeć na początku XX wieku. Zanim jednak panele słoneczne zaczęły produkować energie dla naszych domów, czy firm, były wykorzystywane do innych celów m.in. do zasilania platformach wiertniczych, do świateł sygnalizacyjnych, czy nawigacyjnych.  Początkowo nie opłacało się wykorzystywać w domowych warunkach. Ich wydajność była niska, a koszty produkcji bardzo wysokie, dopiero w późniejszym czasie te koszty można było obniżyć.

Gdzie kupić panele słoneczne

Obecnie  panele fotowoltaiczne można kupić w różnych miejscach, stacjonarnie jak i przez internet. Niewątpliwie najrozsądniej będzie zaopatrzyć się bezpośrednio u producenta, czy dystrybutora. Mamy wtedy pewność, że produkt jest oryginalny i z gwarancją. Zawsze możemy też liczyć na pomoc handlowca, który z pewnością doradzi jak i odpowie na nasze pytania. Oczywiście można też skorzystać z innych możliwości – np. znane serwisy aukcyjne, sklepy internetowe, czy nawet sprowadzenie paneli bezpośrednio z Chin. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że instalacja fotowoltaiczna ma nam służyć latami, dlatego warto wybrać dobrze, żeby w przyszłości nie mieć problemów z gwarancją, z jakością czy z pomocą i przeglądami.

Jak ustawić panele słoneczne

Najkorzystniej skierować panele słoneczne w kierunku południowym pod kątem 30-40 stopni do poziomu. Jednak jeżeli nie jest to możliwe, to z pewnością instalatorzy zaproponują nam inną opcję. Można także ustawić panele słoneczne na południowy-wschód lub południowy-zachód oraz na wschód lub zachód. Jednak należy zrezygnować z ustawienia instalacji w kierunku północnym.

Fotowoltaika opinie

Osoby, które mają założoną instalację fotowoltaiczną wypowiadają się na jej temat bardzo pozytywnie. Warto więc porozmawiać z właścicielami domów, czy firm na temat paneli słonecznych, by wyrobić sobie swoje własne zdanie. Fotowoltaika to rozwiązanie przyszłościowe, dzięki niemu obniżysz koszty rachunków za prąd. Nie będziesz już zależny od lokalnego operatora i cen za energię elektryczną. To doskonały sposób na oszczędność.

Panele słoneczne porównanie

Jeżeli interesują Cię różnice w dostępnych na rynku panelach, warto przejrzeć nasze wcześniejsze artykuły w których znajdziesz niezwykle przydatne informacje.