Lato to ta pora roku na którą wszyscy czekamy. Szczególnie dzieci wyczekują jej z niecierpliwością. Nie ma się co dziwić, tylko wtedy odrobina wolności od zajęć lekcyjnych sprawia, że mogą korzystać z pogody do woli. To własnie latem na odpoczynek wybieramy najczęściej nadmorskie kurorty. Ważne jest żeby czas spędzony nad morzem wykorzystać jak najlepiej, odpocząć i korzystać z pogody. Warto wtedy pamiętać o kilku rzeczach, które warto mieć ze sobą podczas plażowania.

Niezbędnik

Nieodzownymi elementami, które warto mieć zawsze ze sobą są z pewnością, koc i ręcznik, parawan (jeżeli jesteśmy nad morzem), parasol który da odrobinę cienia, woda mineralna i przekąski, krem z filtrem, osłona na głowę typu kapelusz, czy chusta oraz okulary przeciwsłoneczne. Z pewnością mając ze sobą te wszystkie rzeczy, odpoczynek na plaży będzie znacznie przyjemniejszy. Oczywiście niektórzy nie wyobrażają sobie plaży bez leżaka – jednak czasami jego gabaryty nie pozwalają, aby zabrać go ze sobą. Szczególnie jeżeli musimy pokonać długi dystans, lub jeśli idziemy sami i nie ma na kto pomóc. Oczywiście nie wspominam o kostiumie kąpielowym, telefonie, czy pieniądzach, bo to jest oczywiste.

Co jeszcze warto mieć?

Są takie rzeczy, które warto mieć ze sobą na plaży, a o których często po prostu zapominamy. Z pewnością do takich rzeczy należy plaster i jakaś mała apteczka – o skaleczenie na plaży wcale nie jest trudno, warto mieć ze sobą coś dzięki czemu opatrzymy ranę. Oczywiście papier toaletowy czy chusteczki higieniczne również ze sobą zabieramy, szczególnie jeśli jesteśmy z dziećmi. Warto też pamiętać o czymś co umili nam jeszcze bardziej momenty spędzone na plaży, mam tutaj na myśli książkę czy jakieś czasopisma.

Coś dla dzieci

Jeżeli nasz wypoczynek odbywa się w towarzystwie dzieci, warto pamiętać o kilku drobiazgach, które dodatkowo oprócz w/w warto dla nich zabrać. Z pewnością są to zabawki do piasku. Nieodzownym elementem takiego zestawu są wszelkie wiadra, wiaderka, foremki, łopatki itp. Idealnie będzie jeżeli weźmiemy też mały ponton, do którego będziemy mogli wlać wodę. Wówczas dziecko nie będzie nam uciekało do morza, a my będziemy ciut spokojniejsi, że bawi się tuż obok. Ostatnią rzeczą o której warto pomyśleć, jest opaska na rękę, która zawiera numer telefonu do prawnego opiekuna. Dzieci to bardzo żywe istotki, miejmy nadzieję, ze taka opaska nie będzie potrzebna, ale lepiej dmuchać na zimne.