Listwy przypodłogowe na rynku to bardzo popularny produkt który zdobi przestrzeni naszych wnętrz łącząc przy tym ścianę z podłogą. Właśnie dlatego jest to niezwykle istotne aby listwy przypodłogowe wybrany przez nas pasowały jednocześnie do dekoracji na ścianie, a także do podłogi na którą się zdecydowaliśmy.

Jak wybierać listwy?

Na tym etapie bardzo wiele osób decyduje się na listwy pod kolor podłogi. Jest to bardzo dobry pomysł ponieważ wielu producentów podłóg tworzy listwy przypodłogowe w tych samych odcieniach i dzięki temu możliwy jest do uzyskania świetny efekt wizualny. Niestety minusem tego jest fakt że często dekoracje umieszczone na ścianie nie pasują do listwy przypodłogowej na którą się zdecydowaliśmy i w takiej sytuacji zdecydowanie lepszym wyborem byłyby listwy przypodłogowe koloru białego. Jak się okazuje biały kolor listwy przypodłogowej jest na tyle uniwersalny że pasuje do każdego rodzaju wykończenia wnętrz i świetnie komponuje podłogę ze ścianą.

Wykonie listew przypodłogowych

listwy przypodłogowe

Producenci listew przypodłogowych proponują tutaj materiał MDF który okazuje się być jakościowo zbliżony do drewna ale jest zdecydowanie tańsze. MDF to nic innego jak pewnego rodzaju sklejka drewniana jednak koszty produkcji są znacznie niższe przypadku listew przypodłogowych drewnianych. Sami producenci listwy przypodłogowej proponują przy tym bardzo urozmaicone wzornictwo list który przekłada się na świetny wygląd i aranżację która w sposób niebywały komponuje nasze wnętrza. Listwy przypodłogowe białe MDF to zakup pewny i jakościowy. Dodatkowo producenci tacy jak Lagrus czy CM Profile proponują zakup listwy przypodłogowe białej MDF w długości 2,62mb. Jaka długość listwy przypodłogowe białe MDF przekłada się przede wszystkim na świetny wygląd i dobry montaż. Minusem tak długich liczb jest oczywiście ich Logistyka i transport jednak warto postawić na tak długie listwy ponieważ dzięki temu możliwe będzie zniwelowanie wszelkich do cieni. Listwy lagrus listwy cm profile proponują również wszelkiego rodzaju cokoły a także korektory do korelacji listwy co pozwala usunąć wszelkie niedoskonałości w czasie montażu. Listwy lagrus a także listwy cm profile montuje się niezwykle łatwo klejem montażowym który w sposób precyzyjny sklei naszą listwę ze ścianą. Jaki klej średnio kosztuje około 15 zł nie starcza na 10 mb listwy przypodłogowej.