Trendy zmieniają się w każdej dziedzinie naszego życia. Najbardziej widocznymi są trendy w makijażu, fryzjerstwie oraz ubiorze. Z sezonu na sezon odnajdziemy nowości, które mają spełniać wymogi ‘hitu’. Różnorodna kolorystyka, nowe składniki, najnowsze sposoby aplikacji. Co jest więc modne w 2016 roku?

3D i 4D

Coraz częściej słyszymy o efektach 3D i 4D. Wcale nie chodzi tutaj o repertuar kin, ale o najnowszej modzie w świecie kosmetyków. Wszystkie kobiety chciałyby, aby każdy centymetr jej ciała oraz twarzy wyglądał jak najlepiej. Tutaj z pomocą przychodzą nam kosmetyki 3D i 4D. Bazują one przede wszystkim na naszych wrażeniach optycznych. Nie od dziś wiadomo, że kolorem i cieniem możemy uzyskać różnorodne efekty w makijażu. Specjalne efekty pigmentów metalizowanych w cieniach do oczu, to najnowszy hit w kosmetykach kolorowych. Sprawią, że oko dostanie czwartego wymiaru i zachwyci każdego. Efektu 4D można spodziewać się również po najnowszych tuszach to rzęs. Jest to zasługa stworzenia unikalnych szczoteczek. Zwiększają one objętość rzęs poprzez zawartość specjalnych, pustych włókien.

HD

Kolejnym trendem w kosmetyce stał się efekt HD. Nazwa znana z dużych i małych ekranów, wkracza pewnie w kosmetyczny świat. Efekt HD odnosi się do aplikacji koloru. Często spotkamy się również z hasłem “natryskowy”. Aplikacja koloru z efektem natrysku ma za zadanie manipulować światłem. Wśród produktów z efektem HD możemy wymienić np.: cienie do oczu czy eyeliner’y.

Pielęgnacja skóry wrażliwej

Poszukiwania produktów odpowiednich dla skóry wrażliwej przez wiele lat było dosyć dużym wyzwaniem. Dlatego też trendem stało się sprostanie wymaganiom kobiet i mężczyzn, którzy poszukują specjalistycznych kosmetyków. Hasło “nie zawiera” jest tak samo hipnotyzujące co “nowość”. Największym hitem są obecnie produkty bez parabenów. Świadczy to o rosnącej świadomości klientów i jest bardzo pozytywną zmianą na rynku. Specjalistyczne kosmetyki redukują ryzyko wystąpienia alergii czy pogorszenia się stanu skóry.