Dobrze wykonany make up jest ozdobą każdej kobiety. Podkreśla jej urodę i sprawia, że zachwyca blaskiem oraz zalotnym spojrzeniem. Nawet skromny, codzienny makijaż wykonywany do pracy potrafi całkowicie zmienić wygląd twarzy. Powinien być jednak zrobiony z odpowiednią uwagą i znajomością podstawowych zasad.

Poranne rytuały

Przystępując do porannego wykonania makijażu, należy przede wszystkim dokładnie umyć twarz. Następnie warto nałożyć krem nawilżający, który odżywi skórę i sprawi, że będzie wyglądać na wypoczętą. Szczególnie jeśli czeka nad długi i męczący dzień. Ponadto na odżywionej i dobrze nawilżonej skórze kosmetyki o wiele lepiej się wchłoną i wytrzymają wiele godzin w bardzo dobrym stanie.

Jakich kosmetyków używać?

Po zadbaniu o stan naszej cery możemy przystąpić do nakładania poszczególnych preparatów. Jako pierwszą zastosujmy bazę pod podkład. Każda kobieta chce, aby jej makijaż był jednolity i ukrywał wszelkie niedoskonałości, jakie pojawiły się na skórze. Dzięki bazie możemy wyrównać fakturę cery, zmatowić ją oraz sprawić, że podkład będzie lepiej się trzymał na twarzy. Ten z kolei powinien być dobrany w takim samym tonie jak naturalny kolor naszej skóry. Jeśli zastosujemy inny odcień, możemy stworzyć mało estetyczny efekt maski, gdzie koloryt cery będzie się różnił od szyi.

Gdy podstawowe kosmetyki mamy już nałożone, możemy dodać subtelności naszej skórze poprzez nałożenie różu na kości policzkowe. Pamiętajmy jednak o tym, że najlepiej wyglądać będzie taki, który jest w naturalnym odcieniu naszych ust bądź rumieńców. Zbyt ciemny może sprawić, że za mocno podkreślimy rysy twarzy, a w konsekwencji będzie ona wyglądać nienaturalnie.

Jeśli chcemy naszej skórze dodać blasku, a zwłaszcza uwydatnić poszczególne partie cery, warto skorzystać z pomocy rozświetlacza. Najlepiej nałożyć go w najwyższym punkcie kości policzkowych. Nie przesadzajmy z jasnością rozświetlacza. Powinien on dawać jedynie delikatny, naturalnie wyglądający blask.

Jak podkreślić oczy?

W całym makijażu nie mniej ważne jest podkreślenie oczu oraz rzęs. Niech zachwycają blaskiem oraz będą naszą ozdobą. Zalotne spojrzenie zwróci uwagę niejednego mężczyzny. Wykorzystajmy w tym celu cienie do powiek, kredki do oczu bądź eyelinery. Aby zachwycać dopracowanym makijażem, nie musimy wykonywać mocnego smooky eyes. Nawet lekkie zarysowanie kolorem powieki sprawi, że nasza twarz przyciągnie uwagę niejednej osoby.

Jako dopełnienie koniecznie użyjmy szminki. Najlepiej, jeśli będzie zbliżona kolorem do naszego naturalnego odcienia bądź o ton ciemniejsza. Zbyt mocne barwy nie pasują do każdego typu urody.