Firm produkujących listwy na polskim rynku jest naprawdę bardzo dużo i nie sposób tutaj o wybór produktu za który zapłacimy zbyt wiele, który okaże się bezużyteczny dla nas i naszych wnętrz. Celem każdego właściciela domu jest to aby produkty wypełniające przestrzeń były wysokiej jakości, dobrze wyglądały i kosztowały równie okazale. W tym celu warto znać kilka podstaw aby dobrze orientować się na rynku wykończenia wnętrz.

Odpowiedni materiał

Materiałów z których składają się listwy przypodłogowe jest naprawdę bardzo dużo i Warto chociaż znać te podstawowe aby orientować się i wiedzieć jakie zastosowanie mają one w praktyce. Najdroższe listwy to przede wszystkim listwy przypodłogowe stalowe. Żylistek metalowych znajdziemy naprawdę bardzo wiele gatunków jednak warto wiedzieć że nie są to tanie rozwiązania. Na pewno plusem tutaj jest fakt że są one niezwykle trwałe i będą aranżować przestrzeń latami bez uszczerbku na jakości. Na wyróżnienie zasługuje również materiał MDF i listwy drewniane. Naprawdę listwy drewniane są tutaj troszeczkę droższe niż listwy MDF, jednak jakość posiadają zbliżoną. Materiał MDF to nic innego jak sklejka z różnego rodzaju produktów drewnianych i drewno-podobnych. Do gorszych list możemy zaliczyć listwy styropianowe i listwy wykonane z słabej jakości plastiku.

Listwy przypodłogowe MDF

Jak się okazuje materiał MDF zyskał bardzo na popularności w Polsce i chyba na rynku znajduje się właśnie najwięcej produktów tego gatunku. Producenci produkujące listwy przypodłogowe materiał MDF proponują również rozwiązania wilgocioodporne które sprawdzą się wszelkiego rodzaju łazienkach i pomieszczeniach o dużej wilgotności i takich które są narażone na zalanie. Materiał MDF to bardzo uniwersalna jakość która spokojnie jest w stanie zagwarantować dopiero wygląd kilka lat. Najczęściej producenci listew podłogowych produkujących listwy z materiału MDF tworzą je w bieli. Białe listwy przypodłogowe to dobry pomysł aby dopasować listwę do ściany i podłogi.