Z jakich kosmetyków warto korzystać w ciepłe miesiące w roku? Z pewnością trzeba wybrać takie, które nie będą dodatkowo obciążały naszej skóry, a jednocześnie będą skuteczne i delikatne. Pamiętajmy, że w okresie wiosenno-letnim ciepła aura nie sprzyja używaniu dodatkowo ciężkich kosmetyków, które zapychają pory i sprawiają, że nasza cera wygląda na zmęczoną i starszą.

Krem BB

Doskonałą alternatywą dla tradycyjnego podkładu jest produkt, który jest połączeniem lekkiego podkładu z kremem nawilżającym, czyli krem BB. Kosmetyk fantastycznie sprawdzi się do każdego rodzaju skóry. Dodatkowo pięknie rozpromienia cerę, nie obciążając jej. Dzięki zastosowaniu tego kremu nasza cera będzie wyglądała na wypoczętą i rozpromienioną. Kosmetyk delikatnie tuszuje niedoskonałości, jednak nie ma tak mocnych właściwości jak tradycyjny podkład. Krem BB fantastycznie sprawdza się każdego dnia, nie tworzy efektu maski, przez co wygląda bardzo naturalnie.

Błyszczyki

W ciepłe dni najlepiej zrezygnować z mocnych kryjących szminek. Warto zastąpić je kolorowymi, lekkimi błyszczykami. Te produkty nie tylko nadadzą kolor naszym ustom, ale także nawilżą i nabłyszczą. Będą one prezentowały się ładnie, a usta nie będą wysuszone i popękane. Dużo z tych produktów działa także ochronnie, ponieważ zawierają filtry, które mają za zadanie chronić nasze usta np. przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Mgiełki zapachowe

Warto także ograniczyć używanie perfum, szczególnie tych mocnych i słodkich. Letnia aura jeszcze bardziej wydobywa ich nuty zapachowe, przez co mogą się wydawać ciężkie i duszące. Oferty firm kosmetycznych przepełnione są fantastycznymi aromatami mgiełek zapachowych, które pięknie pachną i dodatkowo orzeźwiają. Warto zaopatrzyć się w kilka i mieć je zawsze przy sobie. Idealnie sprawdzą się też np. do pościeli, czy odświeżenia pomieszczenia.