Nie każdy z nas ma dostęp do ogrodu ale z pewnością każdy chociaż kiedyś chciał być otoczony przez piękne kwiaty. Czy posiadając balkon możemy stworzyć miejsce zastępujące nam ogródek? Jak najbardziej jest to możliwe. Na balkonie możemy stworzyć zarówno niewielką plantację warzyw jak i piękne kompozycje kwiatowe. Otaczając się i patrząc na kwiaty, od razu poprawia nam się humor.

Od czego zacząć?

Co należy przygotować aby móc stworzyć niepowtarzalny ogród na balkonie? Przede wszystkim skrzynki lub doniczki z ziemią to wstęp do naszej kwiatowej oazy. Aby stworzyć piękny ogród, warto pamiętać o posadzeniu roślin które kwitną o różnych porach roku. Zapewni to nam piękny, kwitnący krajobraz w różnych miesiącach. Na balkonie na którym coś kwitnie, wypoczywa się najprzyjemniej. W sklepach i centrach ogrodniczych już wczesną wiosną dostępne są przeróżne rośliny doniczkowe. Warto wybierać te, które będą różnorodne kolorystycznie i będą miały różne okresy kwitnięcia. Można też wybrać oryginalne rośliny, te mało popularne, jednak trzeba wcześniej dokładnie zapoznać się z ich zapotrzebowaniem i sposobem ich pielęgnacji. Nie chcielibyśmy przecież aby tuż po zakupie kwiaty zwiędły na naszym balkonie. Każdy z nich ma swoje preferencje, jedne lubią duże nasłonecznienie, inne cień, inne zaś półcień oraz dużą ilość nawozów.

Jakie odmiany kwiatów kupić na balkon

Od kilku lat najpopularniejszymi kwiatami na balkonie są pelargonie. Można je znaleźć w różnych odmianach, bluszczolistne oraz rabatowe. Są to kwiaty które bardzo długo kwitną i w zasadzie nie wymagają specjalistycznej i częstej pielęgnacji. Kolejnymi popularnymi kwiatami są surfinie. Kwitną one bardzo długo i dosyć obficie. Lubią one dużo słońca ale również wymagają dużej uwagi. Potrzebują częstego podlewania i nawożenia. Begonie to również często spotykane na balkonach kwiaty. Są one wyjątkowo mało wymagającymi kwiatami które będą nam umilały widok pięknie kwitnąc.