Każdego dnia stosujemy różnorodne balsamy do ciała, kremy, peelingi i wiele innych, które pozwalają aby nasza skóra była piękna i młoda przez długi czas. Pielęgnacja twarzy przeważnie zawiera się w zmyciu makijażu i późniejszym nawilżeniu kremem. Czy potrzebna jest też pielęgnacja skóry pod oczami?

Krem pod oczy

Ponieważ skóra pod oczami to najbardziej wrażliwa część twarzy, należy traktować ją z największym szacunkiem i troską. Na rynku znajdziemy coraz więcej produktów do pielęgnacji skóry pod oczami. Pamiętajmy o tym, że twarz to nasz największy atut i nasza wizytówka. Przy każdym spotkaniu, chociaż na chwilę, patrzymy drugiej osobie w oczy. Skóra pod oczami może bardzo szybko zdradzić nasz wiek lub samopoczucie. Nieestetyczne “wory pod oczami” to przecież nic innego jak oznaka zmęczenia.

Kiedy zdecydować się na krem pod oczy?

Pamiętajmy, że kremów pod oczy nie dobieramy do wieku. Dobór kremu to tylko i wyłącznie indywidualna potrzeba naszej skóry. Część osób zaczyna stosowanie takich kremów w bardzo późnym wieku, co nie da aż takich efektów jak stosowanie ich jeszcze w młodości. Już dwudziestolatki mogą się oglądać za dobraniem odpowiedniego dla nich kremu. Nie trzeba mieć już zmarszczek, aby sięgać po krem pod oczy. Każda kobieta chciałaby przecież wyglądać jak najdłużej młodo. Stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych nie oznacza posiadania już zmarszczek. Wręcz przeciwnie. Używanie kremów o tym działaniu, odsuwa w czasie pojawienia się takich oznak starzenia się jak zmarszczki. Im wcześniej zaczniemy stosować produkty przeciwzmarszczkowe, tym później dotknie nas ten problem.

Jakie są typy kremów?

Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych kremów pod oczy, każdy z nich spełniający inną funkcję. Dominują kremy pod oczy intensywnie nawilżające, liftingujące, rozświetlające, kojące czy przeciwzmarszczkowe. Z każdej kategorii możemy wybrać dla siebie najbardziej odpowiadający produkt. Wiele znanych producentów kosmetyków już od jakiegoś czasu poszerza swoją ofertę kremów pod oczy. Jakie właściwości mają kremy z różnych kategorii i które warto wybrać?

Najbardziej popularną kategorią kremów są te o funkcji nawilżającej. Zatrzymują one wodę w naskórku i skutecznie nawilżają. Co ważne, łagodzą podrażnienia i wygładzają skórę wokół oczu. Znacząco poprawiają elastyczność skóry oraz przeciwdziałają przedwczesnemu starzeniu. Dzięki intensywnemu nawilżeniu, przywracają spojrzeniu naturalny blask. Dla osób po 50 roku życia ciekawą propozycją są kremy z linii liftingującej. Jest to bardzo dobry wybór dla osób zmagających się z ‘kurzymi łapkami’, utratą jędrności skóry wokół oczu i wyraźnego konturu oczu. Koryguje on zmarszczki oraz redukuje cienie i worki pod oczami.

Interesującym wyborem są również kremy rozświetlające. Posiadają one substancje poprawiające napięcie skóry pod oczami, redukują zmarszczki i opuchliznę dolnych powiek. Ich dodatkowym działaniem jest odbijanie cząsteczek światła i maskowanie cieni pod oczami. Dzięki temu skóra jest rozjaśniona a cała twarz zyskuje młodszy wygląd.