Zbliża się lato, zapewne duża część z Was wybiera się na wakacje. Warto w tych ciepłych miesiącach zadbać odpowiednio o swoją skórę, nie tylko podczas opalania. To jakich kosmetyków używamy w ciągu dnia, a nie tylko na plaży, ma dla naszej skóry i naszego organizmu ogromne znaczenie.

Kosmetyki z wysokim filtrem

Wybierając się na plażę, pamiętajmy o zabezpieczeniu skóry odpowiednio dobranym kremem z filtrem. Szczególnie skóra małego dziecka narażona jest na szkodliwe promieniowanie. Z pewnością odpowiedni będzie produkt z wysokim filtrem SPF50. Tego typu kosmetyki dla najmłodszych, produkowane są w kolorowych, najczęsciej bajkowych opakowaniach, które z pewnością pomogą przekonać małego amatora kąpieli słonecznych, do częstego smarowania się. Wysoki filtr sprawdzi się też w przypadku skóry bardzo jasnej, takiej która ma tendencję do szybkiego czerwienienia się. Pamiętajmy, żeby kremu używać za każdym razem kiedy wyjdziemy z wody, mimo że niektóre kosmetyki są wodoodporne. W czasie wysokich temperatur smarujmy się częściej kremem z filtrem, oraz zabezpieczajmy głowę czapką bądź chustką.

Kremy na dzień

Nawet jeśli nie wybieramy się na plażę, warto zabezpieczyć skórę na twarzy odpowiednim kremem z filtrem. Zwróćmy uwagę, żeby kosmetyki których używamy w ciągu dnia również zawierały filtry ochronne. Nie potrzebujemy tutaj dużych wartości faktora, więc możemy zrezygnować z kremu SPF50, ale kremy i podkłady zawierają zwykle SPF15 czy SPF20. warto upewnić się, że nasz kosmetyk taki własnie filtr posiada. Mimo, że nie będziemy eksponować ciała na słońce, nasza twarz jest cały czas narażona na promieniowanie. Warto o nią odpowiednio zadbać.

Inne kosmetyki z filtrem

Szczególnie latem warto zabezpieczać naszą skórę przed działaniem promieni słonecznych. Nie tylko w kosmetykach do opalania znajdziemy filtry. Warto zabezpieczyć też nasze usta, stosując pomadki ochronne z filtrami, czy używając specjalnego kremu do rąk zabezpieczymy nasze dłonie przed wysychaniem i szybszym starzeniem się skóry. Warto także pomyśleć o włosach i zabezpieczyć je specjalnymi sprayami, czy odżywkami. Oczywiście kremy do twarzy, podkłady, czy różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji twarzy także zawierają filtry, dzięki czemu bez obaw możemy zabezpieczyć się przed szkodliwością promieni słonecznych.