Wybierając ulubiony zapach perfum, chcemy, aby był on jak najbardziej wyeksponowany. Jednak nie zawsze perfumy mają dostateczną żywotność, aby świetnie prezentować się przez cały dzień. Z pomocą przychodzą nam kosmetyki z nutą ulubionego zapachu. Dzięki nim wzmocnimy wyrazistość naszych perfum.

Jakie kosmetyki perfumowane warto wybrać?

Wśród kosmetyków perfumowanych znajdziemy produkty o różnym przeznaczeniu. Mogą być to produkty nawilżające, myjące, antyperspiracyjne czy produkty specjalistyczne do włosów. Dzięki ich zastosowaniu, skutecznie utrwalimy zapach który najbardziej lubimy i nosimy na co dzień. Wśród kosmetyków nawilżających, godnymi polecenia są balsamy do ciała. Możemy stosować je na powierzchni całego ciała. Oprócz odpowiedniego nawilżenia nadamy naszej skórze przepięknego zapachu. Będzie on nam towarzyszył przez cały dzień, często aż do kolejnego mycia. Jeśli chcemy przygotować skórę do zapachu w formie perfum, możemy rozpocząć od zastosowania perfumowanego żelu pod prysznic. Pozostawi on na naszej skórze delikatny powiew pięknego zapachu. Ponieważ jest on również produktem myjącym, świetnie sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. W trakcie prysznica lub kąpieli w wannie, perfumowany żel z pewnością doda nam energii lub zrelaksuje, w zależności od jego nuty zapachowej. Kosmetyki antyperspiracyjne to przede wszystkim dezodoranty i antyperspiranty. Używamy ich każdego dnia więc warto aby ich zapach był odpowiedni dla nas. Jego ciekawy zapach łączy się bardzo dobrze z jego właściwościami chroniącymi przed potem i tworzeniem się nieprzyjemnych zapachów.

Perfumowane kosmetyki do włosów

Wśród produktów do pielęgnacji włosów znajdziemy wiele takich, które można zakwalifikować jako perfumowane. Są to zarówno kosmetyki czyszczące włosy jak i wygładzające czy nawilżające. Istnieją również produkty mające za zadanie wyłącznie za perfumowanie włosów. Są to mgiełki perfumowane. Ponieważ nasze włosy najlepiej przenoszą zapach, zastosowanie takiej mgiełki do wzmocnienia ulubionego zapachu jest jednym z najlepszych form przedłużenia zapachu.

Pielęgnacja olejkami

W kosmetyce oleje i olejki są jednymi z najstarszych surowców. Używane były już w starożytności do zabiegów pielęgnacyjnych. Przez wiele lat były używane do produkcji kosmetyków. Obecnie olejki zaczęły być popularne jako niezależne kosmetyki.

Początki kariery olejków

Kariera olejków rozpoczęła się w momencie, gdy powstał pomysł połączenia botanicznych olejków z naturalnymi ekstraktami. Taką kompozycję stosowano w kosmetykach pielęgnacyjnych. Dotyczyło to produktów do pielęgnacji twarzy, ciała czy też włosów.

Zalety olejków

Olejki są produktami o naturalnym pochodzeniu i wyjątkowym bogactwie. Oleje to wyjątkowo wszechstronne składniki aktywne. Bogactwo olei wynika z ich zawartości, gdzie odnajdziemy witaminy, minerały, antyocyjany czy kwasy omega. Wszystkie te dobroczynne składniki przechodzą z rośliny w trakcie tłoczenia. W procesy tłoczenia nie ingeruje się chemicznie. Dzięki temu oleje zachowują wszystkie swoje dobroczynne i lecznicze właściwości.

Dla kogo pielęgnacja olejkiem?

Przez wiele lat uważano, że osoby ze skórą tłustą lub problematyczną powinny unikać pielęgnacji zawierającej olejki. Takie przekonanie doprowadzało do pogłębiania problemów osób z problemową skórą, ponieważ pozbawiano skóry jej lipidów, czyli naturalnych tłuszczów. Skóra była przesuszona lub wręcz przeciwnie, osoby z cerą problemową zmagały się z jeszcze bardziej wzmożoną produkcją sebum. Wiele badań dotyczących pielęgnacji olejkami dowiodło, iż oleje nadają się do pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

Pielęgnacja włosów, ciała i twarzy

Użycie olejków stało się popularne zarówno w pielęgnacji włosów, ciała jak i twarzy. Chęć sięgania po olejki wzmacniają ich właściwości. Przede wszystkim są wyjątkowo cennym źródłem witamin, polifenoli oraz kwasów tłuszczowych. Wynika to z procesu ich pozyskiwania, czyli tłoczenia na zimno. Do tego warto zaznaczyć, iż naturalne oleje nie zawierają wody. Sprawia to, iż wyjątkowo skutecznie pielęgnują skórę poprzez szybsze wchłanianie. Składniki aktywne, dzięki swojej wszechstronności, mogą działać specjalistycznie. Mówimy tu już nie tylko o nawilżeniu, odżywieniu czy wygładzeniu ale również o ujędrnieniu czy wzmocnieniu bariery hydrolipidowej.