Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka, jego pielęgnacja jest jedną z najważniejszych czynności a dobór odpowiednich kosmetyków jest kluczowy.

Doświadczenie


Rodzice, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia i wiedzy odnośnie kosmetyków przeznaczonych do higieny niemowlaka. Większość kosmetyków dla niemowląt, kusi na półkach sklepowych ładnymi opakowaniami i przyciąga uwagę barwą i zapachem. Na rynku jest obecnie ogrom różnorodnych kosmetyków do pielęgnacji dzieci. Które najlepiej wybrać? Nie jest to łatwy wybór. Kosmetyki dla niemowląt powinny przede wszystkim nie podrażniać delikatnej skóry dziecka. Rodzic powinien mieć pewność, że skóra dziecka zostanie właściwie wypielęgnowana. Warto zwrócić uwagę aby kosmetyki były hipoalergiczne. Takie kosmetyki nie zawierają sztucznych barwników ani konserwantów. Aby nie narażać dziecka na alergie, warto odczytać na etykiecie czy dany kosmetyk nie zawiera związków zapachowych.

Różne kosmetyki


Najpopularniejszymi wśród rodziców wyborami kosmetyków są preparaty w formie oliwek. Polecane są jednak również takie preparaty które występują w formie kremów i balsamów. Delikatnie natłuszczają skórę i wzmacniają jej mechanizmy ochronne. Warto wspomnieć, że poprzez dobrze dobrane kosmetyki, maluch będzie zdecydowanie bardziej odporny na działanie drażniących czynników zewnętrznych. Pamiętajmy, że wybierając produkty dla dzieci należy zwrócić uwagę na informacje które zawarte są na etykiecie. Bardzo ważne jest aby kosmetyk miał atest Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Każdy kosmetyk dla dzieci powinien mieć również podany przedział wiekowy w którym można go bezpiecznie stosować. Nie warto czasami ryzykować kupując nowe kosmetyki dopiero co wdrażających się na rynek firm. Kosmetyki znanych firm przeszły wiele testów w różnych krajach i będziemy mieli pewność, że są one bezpieczne dla dzieci.