Problem skóry wrażliwej dotyka bardzo wiele osób. Nawet jeśli uważasz, że Cię to nie dotyczy to nie znaczy że jesteś bezpieczna. Tam gdzie tego nie widać, powoli i stanowczo zbyt ostre kosmetyki, zanieczyszczenie, promienie UV i inne czynniki środowiskowe sieją spustoszenie na Twojej skórze. Wraz z upływem czasu cichy wpływ tych szkodliwych czynników może sprowadzić na skórę mnóstwo problemów w tym: suchą skórę, zaczerwienienie, powiększone pory, niejednolity kolor skóry i utratę sprężystości.

Alergeny w kosmetykach

Nie ma gorszej niespodzianki: Znikąd, Twoja skóra zaczyna swędzieć, pojawia się zaczerwienienie i pokrzywka. Czasami ciężko precyzyjnie stwierdzić, który produkt jest winny. Najbardziej popularne alergeny to konserwanty, aromaty, barwniki, quaterinum-15, mocznik imidizolidinylowy, hydantoinę metylodwumetylową i parabeny oraz konserwanty które uwalniają formaldehyd, czyli tak zwany kwas mrówkowy. Należy pamiętać, że konserwanty mogą kryć się pod różnymi nazwami handlowymi, dlatego trzeba uważnie czytać skład. Na szczególną uwagę zasługuje skóra oczu, która jest wyjątkowo cienka i podatna na podrażnienia.

Skąd mam wiedzieć czy to uczulenie?

Będziesz wiedzieć – to jest jedna z tych rzeczy, które można poznać na pierwszy rzut oka. Najczęstsza reakcja alergiczna to drażniące kontaktowe zapalenie skóry, które oznacza czerwone, swędzące i podrażnione miejsce na skórze gdzie został zaaplikowany kosmetyk. Czasami towarzyszy mu pieczenie i kłucie. Drugą częstą reakcją jest pokrzywka. Ostatnim i najpoważniejszą reakcją jest alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, które objawia się rozległą pokrzywką, opuchlizną, pęcherzami i w dalszym stadium wysuszeniem skóry.

Leczenie, zapobieganie i produkty FM World

Najlepszym sposobem na walkę z tymi kłopotami jest korzystanie z łagodnych, kojących i hipoalergicznych produktów oraz kremów do opalania z wysoką ochroną i SPF na poziomie minimum 30 a także makijażu przetestowanego dermatologicznie. Jeśli jest już za późno i pojawiła się silna reakcja alergiczna niezwłocznie udaj się do lekarza. Wizyta u dermatologa pomoże znaleźć uczulające nas alergeny. Unikaj kremów i kosmetyków, które mają w swoim składzie kwasy i retinoidy, które zmniejszają barierę skóry i sprawiają, że jesteś bardziej podatna na alergeny. W ofercie sklepu są kosmetyki FM dla skóry wrażliwej oraz dla alergików. Dostępne jest szeroka gama produktów: Serum do twarzy z beta-glukanem FM, eyeliner FM, wodoodporne tusze do rzęs FM, dwufazowy płyn do demakijażu FM a nawet cała kolekcja hipoalergicznych kosmetyków Aloe Vera. Dbamy o Twoją skórę i zdrowie na więcej niż jeden sposób.