Co powinien zawierać krem przeciwzmarszczkowy? Jak dbać o cerę dojrzałą?

Skóra człowieka


Skóra zaczyna się starzeć mniej więcej po dwudziestym piątym roku życia. O cerze dojrzałej możemy mówić gdy właścicielka powoli wkracza w piątą dekadę życia. Wewnętrzny zegar organizmu spowalnia metabolizm. Ma to wpływ różniej na skórę. Spowalnia się produkcja kolagenu i elastyny. Komórki naskórka nie regenerują się już tak szybko. Efekty zmian są w zasadzie momentalnie widoczne w wyglądzie cery. Warto skupić się na wyborze odpowiednich kosmetyków które pomogą w spowolnieniu negatywnych skutków starzenia.

Odpowiednie nawilżenie


Jedną z podstawowych zasad pielęgnacji cery dojrzałej jest przede wszystkim nawilżanie skóry. Warto zwrócić uwagę na to, czy w kosmetyku zawarty jest mocznik. Jest to naturalny czynnik nawilżający. Wiąże on cząsteczki wody w naskórku. Ułatwia również wchłanianie innych składników do skóry. Kremy nawilżające potrzebne są również ze względu na spadek zawartości ceramidów w skórze. Warto zaznaczyć, że skóra magazynuje w sobie 20 procent wody zawartej w całym organizmie. Nasza skóra potrafi się bronić przed utratą wody wytwarzając na powierzchni skóry sebum, czyli ochronną warstwę tłuszczu. W momencie starzenia się skóry, podczas działania promieni UV, zmian temperatur, klimatyzacji czy niewłaściwej diety skóra nie radzi sobie tak dobrze z zatrzymywaniem wody.

Pamiętajmy o prawidłowym dopasowaniu kosmetyków do rodzaju skóry. Bez względu na wiek, cera może być normalna, mieszana, wrażliwa, przesuszona lub tłusta. Powinno się stosować taki kosmetyk, jaki odpowiada tylko i wyłącznie naszej skórze. Do tego należy zwrócić uwagę na zawarte w kosmetyku skuteczne substancje aktywne.