Lato to idealny moment na malowanie ścian. Sucha pogoda gwarantuje, że farba będzie schła szybko a efekty naszej pracy będą widoczne w zasadzie od razu. Zanim jednak podejmiesz się wyzwania malowania, poświęć chwilę na wybranie odpowiedniego koloru do swojego wnętrza.

Jak poradzić sobie wybraniem idealnych kolorów do naszych wnętrz?

Odpowiedni wybór będzie decydował o tym, jak będziesz się czuł przebywając we wnętrzu. Często wybór koloru ścian sprawia wiele trudności. Najciężej zdecydować się czy wybrać kolory stonowane czy może raczej te intensywne? Następnie możemy zastanowić się nad wyborem konkretnego odcienia koloru. Tutaj pojawia się w zasadzie nieskończenie wiele możliwości. Ogromna oferta producentów nie do końca zawsze pomaga w wyborze. Każda farba posiada swoją niesłychanie intrygującą nazwę, która mało kiedy ma cokolwiek wspólnego z odcieniem.

REMONT. JAK GO PRZEŻYĆ?


Gdy wybieramy kolor farby najlepiej zacząć od swoich upodobań. To co zwyczajnie lubimy, najlepiej sprawdzi się w naszym otoczeniu. Nie warto uszczęśliwiać się na siłę. Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do stonowanych kolorów, pomalowanie salonu lub sypialni na ostrą czerwień lub intensywny niebieski będzie dla nas bardzo trudne do zaakceptowania. Ciepłe kolory pobudzają kreatywność oraz poprawiają humor. Zimne odcienie będą sprzyjały relaksowi i wyciszeniu.


Samo malowanie nie jest czynnością bardzo trudną. Nie trzeba koniecznie zatrudniać ekipy specjalistów. Po kilku minutach walki z wałkiem, pędzlem i farbą, sami zostaniemy specjalistami w malowaniu. Satysfakcja z własnej pracy często jest nie do opisania. Kilka godzin pracy może przynieść interesujące efekty w naszym wnętrzu. Będąc odpowiedzialnym za malowanie nie będziemy mogli mieć do nikogo pretensji jeśli coś pójdzie nie tak. Zaoszczędzone pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na dobrze spędzony czas w nowym wnętrzu.