Czym jest klinkier? Czy warto stosować go w swoim domu?

Klinkier


Klinkier to powszechna nazwa dla cegły klinkierowej. Jest to materiał budowany, który znany jest od setek lat. Od zawsze posiadał swoich zwolenników, a zainteresowanie jego wykorzystaniem nie mija. Wciąż cieszy się ogromną popularnością. Ponieważ wymagania inwestorów i deweloperów się zmieniają, producenci rozszerzają swoją ofertę cegieł klinkierowych. Architekci pokazują coraz to nowsze rozwiązania z użyciem klinkieru. Każde nowoczesne rozwiązania są intrygujące i zwracają na siebie uwagę. Na rynku znajdziemy coraz to szerszą ofertę kolorystyczną cegieł klinkierowych. Pozwala to na tworzenie ciekawych projektów. W ofercie pojawiają się również wydłużone formaty cegieł, które pozwalają na większą swobodę w komponowaniu nowych rozwiązań.

Świetny materiał


Sekret popularności cegły klinkierowej tkwi w uniwersalności materiału. Można go stosować na wiele różnych sposobów. Stosuje się go we wnętrzach, na elewacjach budynku a także w elementach architektury ogrodowej. Przez wiele lat klinkier kojarzył się wyłącznie z czerwonymi płytkami elewacyjnymi. Na rynku w chwili obecnej możemy znaleźć klinkier o prawie wszystkich barwach. Jest to ogromne ułatwienie dla inwestorów i architektów.

Dzięki nowym rozmiarom klinkieru możliwa jest optyczna zmiana bryły budynku. Można budynek wysmuklić lub wydłużyć. Jest to idealne rozwiązanie do stworzenia nowoczesnej bryły budynku. Nowoczesne rozwiązania dzięki różnorodności rozmiarów, kolorów oraz struktur nie ograniczają w żaden sposób wizji architektonicznych. Tak więc klinkier od lat dominuje na rynku i nie wydaje się aby w najbliższym czasie tracił na swojej popularności.