Przez lato każda kobieta dbała o kondycję swojej skóry. Stosowanie kosmetyków nawilżających weszło nam w nawyk. Zwłaszcza po opalaniu wszyscy pamiętają o odpowiednim nawilżeniu skóry. Kiedy za oknem spada temperatura, ubieramy się cieplej i zakrywamy nasze ciało. Czy to jednak usprawiedliwia nas od braku odpowiedniej pielęgnacji skóry?

Ekspresowa pielęgnacja ciała

Sposobów na ekspresową pielęgnację ciała każdego dnia jest wiele. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji ciała pod prysznicem lub w wannie. Pozwoli nam to dbać o ciało ‘w międzyczasie’. Taka pielęgnacja podczas codziennego prysznica pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu. Jakie kosmetyki wybrać? Kosmetyki 2w1. Przede wszystkim wybierzmy kosmetyki które łączą w sobie inne produkty. Na rynku znajdziemy wiele żeli pod prysznic które zawierają np. balsamy do ciała. Jest to niezwykle pożyteczne połączenie. Nie musimy wykorzystywać wielu produktów a jeden załatwi kilka problemów. Żele myjące z balsamem do ciała to idealny wybór dla osób które po prysznicu, zwłaszcza porannym, nie mają czasu na balsamowanie i odczekanie na wchłonięcie produktu. Już pod prysznicem skóra zostanie skutecznie oczyszczona oraz odpowiednio nawilżona.

Dobroczynny peeling

Aby podtrzymać efekt nawilżenia skóry, warto zwrócić uwagę na jej odpowiednie przygotowanie. Oprócz kosmetyków myjących o właściwościach ścierających zrogowaciały naskórek możemy zastosować peelingi. Masaż ciała pod prysznicem pobudzi skórę. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalną rękawicę oraz peeling odpowiedni dla naszej skóry. Dla skóry suchej oraz wrażliwej poleca się peelingi cukrowe. Dla skóry normalnej lub tłustej warto wybrać peelingi solne. Peelingi cukrowe składają się z bardzo drobnych kryształków cukru zmieszanych z olejami roślinnymi lub masłem np. karite. Dzięki takiemu składowi, mogą być stosowane nawet na delikatnej skórze. Peelingi solne posiadają kryształki soli. Są one zdecydowanie większe niż kryształki cukru. Wiąże się to z ich mocniejszym działaniem ściernym. Peelingi solne zwiększają dotlenienie skóry i pobudzają krążenie. Kryształki soli rozpuszczają się w trakcie aplikacji na skórę i przekazują skórze dobroczynne właściwości. Najbardziej polecane są peelingi z soli morskiej. To ona zawiera najwięcej składników mineralnych. Wśród nich będą potas, wapń, magnez czy oligoelementy.