Chociaż może nie być to oczywiste, mężczyźni dużo częściej zwracają uwagę na kobiecy zapach niż kobiety na męskie. Jakie zapachy najbardziej zwracają uwagę mężczyzn? Prowadzone badania dotyczące wyboru zapachów przez kobiety dowodzą, iż kobiety najczęściej wybierają takie kompozycje, które współgrają z ich naturalnym zapachem. Kobiety przeważnie nawet nie zdają sobie sprawy, że wybierając właśnie takie kompozycje, pasujące do nich samych, wzmacniają chemiczną informację przekazywaną dla mężczyzn.

Które kompozycje są za intrygujące?

Zapachy, które przyciągają mężczyzn, są przede wszystkim intrygujące. Muszą one głęboko zapadać w pamięć. Przeważnie są to kompozycje, które albo kochamy albo ich nienawidzimy. Pamiętajmy o tym, że takich wyjątkowo seksownych perfum, kobiety powinny używać przede wszystkim wieczorem. Zwłaszcza idąc na randkę lub do klubu. W końcu uwodzicielskich perfum kobiety używają w jednym celu, aby zaintrygował płeć przeciwną.

Klasyka intrygi – Versace Crystal Noir

Powstanie kompozycji Versace Crystal Noir, wyznaczyło nowy rozdział w świecie perfum. Włoski dom mody Versace słynie z tego, że wprowadza na rynek całkowicie nowe trendy. Według twórców tej kompozycji, miała to być wyjątkowo zmysłowa propozycja, dla odważnych i chcących się wyróżnić kobiet. Mężczyźni z pewnością zwrócą uwagę na kobiety używającej tego zapachu. Jest on wręcz hipnotyzujący. Z pewnością nie jest to zapach uniwersalny i musi być odpowiednio dopasowany do konkretnej osoby. Inaczej nie byłoby mowy o ich wyjątkowości. Wprowadzenie zapachowe, łączące w sobie urok kwiatów oraz ostrość pieprzu, rozpoczyna intrygującą historię pisaną przez zapach. Dzięki wpływom zapachu pieprzu, można odnaleźć w kompozycji pewną czystość. Jest to wyjątkowo pożądany element, ponieważ intensywność gardenii i kokosa potrafią być dla niektórych niezbyt urzekającym połączeniem.

WODA PERFUMOWANA, WODA TOALETOWA A PERFUMY

Męskie upodobania

Oczywistą sprawą jest, iż każdy ma swoje indywidualne upodobania oraz gust. Niektórzy wolą perfumy ciężkie, niektórzy delikatne i lekkie. Niektórych zaintryguje kompozycja owocowa, innych zaś drzewna. Każda kobieta będzie inaczej postrzegana w innej kompozycji zapachowej. Pamiętajmy, że zapach jest częścią nas. Można go również uznać jako część naszej garderoby. Wyraża on czasami więcej, niż intensywny makijaż czy wyzywające ubrania. Mężczyźni nawet bardziej niż kobiety dostrzegą choćby niewielkie zmiany w wybranych przez kobietę kompozycji zapachowej. Męskie nosy potrafią zaskakiwać swoją dokładnością i ciekawością. Nic nie zostanie przez nich pominięte.