Kupując produkty ze sklepu, oczekujemy, iż są one dobrej jakości i nie zagrażają naszemu zdrowiu ani życiu. Nad dopuszczeniem produktów do sprzedaży czuwa wiele izb, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dotyczy to wszystkich produktów, od tych spożywczych aż po kosmetyki. Większość z nas unika kupowania chociażby żywności z nieznanych źródeł. Czy tak samo jest z kupnem perfum?

Nieznane źródła perfum

Rynek nielegalnych perfum wciąż kwitnie. Podrabiane perfumy w większości pochodzą z Chin. Bardzo często ze sprzedażą podrabianych perfum spotkamy się na różnorodnych portalach aukcyjnych. Oszuści coraz częściej jednak utrudniają pracę policji, przenosząc się na portale społecznościowe. Oprócz konkurencyjnych cen takich perfum, nie ma w nich więcej zalet. Mówiąc prawdę, są w nich tylko wady, które mogą być groźne dla zdrowia.Produkty z niewiadomego źródła mogą powodować bardzo poważne skutki uboczne. Czy na pewno chcielibyśmy zaoszczędzić na perfumach kosztem swojego życia czy zdrowia?

Oryginał a podróbki

Jeśli perfumy znacząco różnią się ceną od oryginału, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Z dużym prawdopodobieństwem mogą one pochodzić z kradzieży lub jest zwyczajnie podrobiona. Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, iż perfumy z niewiadomego źródła prawdopodobnie produkowane są w warunkach nie spełniających żadnych norm higienicznych. Wykorzystane w tym procesie składniki również pozostawiają dużo do życzenia. Możemy sobie wyobrazić, iż składniki z podróbki nijak się mają do tych użytych w oryginale. Często w produkcji nielegalnych perfum wykorzystywane są nielegalne substancje oraz liczne konserwanty, w większości zakazane do użytku. Zaaplikowanie takich substancji na skórę może wiązać się w najlepszym wypadku z reakcją alergiczną. W gorszych sytuacjach może dojść do poważnych uszkodzeń ciała i zagrożenia dla życia. Wiele osób jest przekonanych, ich podróbka różni się od oryginału wyłącznie ceną, czasami też opakowaniem. Nic bardziej mylnego. Ich stosowanie wiąże się z ogromnymi zagrożeniami dla naszego zdrowia.