Tysiące zabawek dostępnych w sklepach, a nawet w Internecie sprawia, że ciężko wybrać odpowiednie produkty i dostosować je do danej sytuacji. Ta sytuacja może być związane z wiekiem dziecka bądź innymi okolicznościami. Warto mieć je na uwadze aby zakupione przez Nas zabawki sprawdziły się w każdej sytuacji. Rodzice często zastanawiają się jaką zabawkę dla swojego dziecka wybrać. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki dla najmłodszych.

Wyjątkowe zabawki


Wybranie idealnej zabawki dla naszego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Na wstępie zastanówmy się po co właściwie kupujemy dziecku zabawkę? Czy ma ona spełniać jakąś rolę?
Zabawki dla dzieci mogą mieć wiele ról. Mogą zajmować dziecko, w momencie gdy rodzice lub opiekunowie są zajęci. Mogą również posiadać umiejętność edukacji, nauki i rozwoju dziecka. Najlepszą zabawką będzie taka, która najzwyczajniej na świecie, pobudzi dziecko do aktywności. Przeważnie zabawki z masowej produkcji czynią dziecko biernym. To wszystko przez fakt, że dostarczają dziecku gotowych rozwiązań. Rodzice chcą jednak przecież jak najlepiej dla dziecka. A każde dziecko powinno się intensywnie rozwijać. Te zabawki które nauczą czegoś naszą pociechę, są warte uwagi. Najlepszą zabawkę będzie ta, która rozwinie myślenie logiczne i przestrzenne. Każdy z nas w którymś momencie swojego życia miał do czynienia z klockami. Jest to tak prosta zabawka a jednak ma niesamowity potencjał. Klocki można aranżować na nieskończenie wiele sposobów. Dziecko będzie chciało odkrywać możliwości które stwarza mu budowanie i tworzenie czegoś nowego. Taka zabawa rozwija kreatywność i zdolności manualne. Zabawki które wszystko robią same, grają świecą czy poruszają się, nie dają dziecku pola do popisu. Rzeczywiście są dla dziecka atrakcyjne ale wyłącznie na krótką chwilę. Nawet się nie zorientujemy jak droga, grająco-świecąca zabawka wyląduje w kącie. Niestety część rodziców kupuje zabawki pod wpływem impulsu. Okazuje się że skutek jest odwrotny do zamierzonego. Dziecko które dostanie zbyt dużą liczbę zaawansowanych zabawek z pewnością poczuje się zagubione. Kiedy zbyt szybko ulegamy pragnieniom dziecka, odbieramy mu większość przyjemności.